Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 5471
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: By język był giętki. Dla dzieci z zaburzeniami wymowy

Czwartek, 24 lutego 2011, 8:52
Aktualizacja: 8:52
Autor: Angela
Wczoraj w Książnicy Karkonoskiej odbyło się kolejne spotkanie przedszkolaków z Moniką Mikulską w ramach cyklu zajęć „Logopedia na wesoło”.

Spotkania odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca. Pomysłodawczyni przekonuje, że wiek przedszkolny dziecka to czas, kiedy rodzice powinni zadbać o wykształcenie w pociechach umiejętności poprawnego mówienia.

Są to zajęcia dla dzieci z zaburzeniami mowy, których celem jest wspomaganie indywidualnej terapii z logopedą lub profilaktyka pozwalająca utrwalić prawidłowe nawyki. Zajęcia prowadzi i urozmaica autorskimi pomysłami Monika Mikulska - logopeda i muzykoterapeuta.

Spotkania odbywają się w formie zabawy tematycznej lub bajki logopedycznej. Jak podkreśla prowadząca grupowe zajęcia nie zastąpią indywidualnej terapii logopedycznej, ale pomogą stymulować językowe umiejętności dziecka. Główną metodą wykorzystaną na spotkaniach jest logorytmika.

W spotkaniach mogą również uczestniczyć rodzice. Kolejne zajęcia odbędą się już za miesiąc w Bibliotece Dziecięco Młodzieżowej o godz. 16.30. Zapisywać sie można pod nr tel.75 753 35 35. Wstęp kosztuje 10 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group