Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 6978
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bus kampanii „Ciśnienie na życie” w Jeleniej Górze

Wtorek, 14 października 2014, 8:32
Aktualizacja: Środa, 15 października 2014, 8:11
Autor: Org
Jelenia Góra: Bus kampanii „Ciśnienie na życie” w Jeleniej Górze
Fot. Organizator
16. i 17. października w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać wiek serca. Przy ulicy Różyckiego 6 w godzinach 10:00 – 18:00 będzie czekał wykwalifikowany personel medyczny, który dokona pomiaru i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia. Jelenia Góra to już czterdzieste czwarte z 46. miast na trasie przejazdu Busa.

Po serii akcji bezpłatnych pomiarów ciśnienia i wieku serca, organizowanych w centrach handlowych na terenie całego kraju, organizatorzy kampanii „Ciśnienie na życie” po raz kolejny wysyłają w Polskę swoje mobilne centrum badań.

Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety, rzucenie palenia i zwiększenie aktywności fizycznej.

Pomiary ciśnienia zostaną przeprowadzone w 46 wybranych miastach, a szczegółowe informacje dotyczące terminów i lokalizacji będzie można odnaleźć na oficjalnej stronie internetowej kampanii – www.cisnienienazycie.pl.

Prawidłowa wartość ciśnienia tętniczego powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 120/80 - 139/89 milimetrów słupa rtęci (mm Hg). Wszelkie odchylenia od tych wskaźników wymagają konsultacji z lekarzem. Mieszkańcy Jeleniej Góry, 16 i 17 października będą mogli sprawdzić, czy problem nadciśnienia tętniczego dotyczy także ich.

Więcej informacji na stronie www.cisnienienazycie.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group