Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2624
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Burza w szklance wody

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 1 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 1 marca 2007, 9:06
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Unieważniono przetarg na sprzedaż dworca kolejowego w Karpaczu.

Powody takiej decyzji nie są do końca znane. Faktem jest, że 16 chętnych na przejęcie nieruchomości w postaci stacji i okolicznych gruntów, musi na razie obejść się smakiem. O unieważnieniu licytacji zdecydowało Ministerstwo Transportu.

To dobra wiadomość dla samorządowców, którzy – jak wspominaliśmy – wycofali się z rozgrywki po tym, jak Polskie Koleje Państwowe nie wywiązały się z umowy przekazania nieruchomości miastu w zamian za zaległy podatek VAT.
Nie jest też wykluczone, że pomógł list, który burmistrz Bogdan Malinowski skierował do premiera Jarosława Kaczyńskiego. Szef miasta pod Śnieżką rozmawiał też na temat dworca w Ministerstwie Transportu w Warszawie.

Wraca nadzieja, że to właśnie samorząd będzie właścicielem zaniedbanej stacji i odpowiednio ją zagospodaruje. W zamierzeniach było utworzenie w placówce domu kultury, którego w Karpaczu nie ma, lub domu pracy twórczej.

Samorządowcy chcą także odrodzenia linii z Jeleniej Góry do Karpacza. W śmiałych planach był także projekt połączenia jej z Koleją Izerską, co miałoby umożliwić przejazd z Karpacza przez Jelenią Górę, Szklarską Porębę, Jakuszyce do Czech (Harrachova, Liberca, Korzenowa, a dalej – do Pragi).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ania 1-03-2007 9:46
super, juz nie moge sie doczekac , kiedy ta kolejka ruszy.Ile mozna turlac sie samochodem.Trzymam kciuki za powodzenie pomyslu.
~sceptyk 1-03-2007 11:15
Prędzej nastąpi koniec świata niż te tłuki zorganizują kolej z Karpacza do Czech, a poza tym kto chciał by jechzać taki kawałek z 5 godzin?
~Erik Cartmann 1-03-2007 12:22
Jak do tej pory wszyscy rzadzacy w tym kraju przejawiaja pewien uraz psychiczny, ktory objawia sie czasami tak zwanym mysleniem zyczeniowym.
~turysta 1-03-2007 16:11
Bylaby to najpiekniejsza kolej w okolicy, walory turystyczne i krajobrazowe sa niepodwazalne. czekam na ta kolej od lat....a tak na uboczu, z okazji 105 lecia ko0lei na trasie Liberec;Szklarska Poreba pojedzie czeska motoriczka, szczegoly na www.zubacka.cz lub na stronie : www.naszesudety.pl
~Turysta rowerowy 1-03-2007 18:16
Do turysty - chyba mało jeździłeś koleją. polecam Jelenia Góra przez Wleń do Lwówka Śl. - też niczego sobie
~gl0dny do sceptyka 1-03-2007 21:44
Jakie 5 godzin? Pociag z Jeleniej do Karpacza jezdzil ok 40 minut, stajac na wszystkich przystankach po drodze. Poza tym trzeba wziac pod uwage ze przejazdzke pociagiem mozna by zaliczyc do atrakcji regionalnych, jadac mozna podziwiac ciekawa okolice. Oczywiscie musialby jezdzic tam nowoczesny szynobus, a nie truchlo ktore znamy z pkp na codzien... Bo w koncu trzeba ludzi przyciagnac, a nie odstraszac brudem i smierdzacymi "toaletami"
~xyz 2-03-2007 6:17
Czyżby promyk nadziei dla Karpacza w sprawie PKP,taki piękny nowy szynobus jeździ do Zgorzelca,a może tak drugi taki do do miasta pod Śnieżką do tego stara ciuchcia dla turystów i drezyny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group