Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3674
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bulwar Cieplicki otwarty!

Środa, 20 listopada 2019, 7:05
Aktualizacja: Piątek, 22 listopada 2019, 6:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bulwar Cieplicki otwarty!
Fot. Przemek Kaczałko
Niegdyś zaniedbany teren, służący w dużej mierze za parking – a teraz zagospodarowany na bulwar z tężnią solankową. Wczoraj (19.11) nastąpiło oficjalne otwarcie Bulwaru Cieplickiego, którego koszt w większości został pokryty z dofinansowania unijnego.
To przepiękny bulwar, który wyposażony jest w równie urokliwą tężnię solankową. Cała inwestycja trwała trochę ponad rok, kosztowała ok. 2 mln zł i została w 85 proc. sfinansowana ze środków zewnętrznych - powiedział Tomasz Kowalczyk, dyrektor Departamentu Rozwoju.
To kolejne piękne miejsce w dzielnicy uzdrowiskowej Jeleniej Góry - Cieplice Śląskie Zdrój - mówił Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. - Turyści przyjeżdżający do Kotliny Jeleniogórskiej często mówili o Karpaczu, Szklarskiej Porębie, a do Jeleniej Góry przyjeżdżali do uzdrowiska w Cieplicach, albo na zakupy. Chcemy ten trend odmienić - już Termy Cieplickie są przyciągające - dodał J. Łużniak, który dziękował m.in. Uzdrowisku Cieplice oraz Parafii Jana Chrzciciela, które były partnerami w pakiecie zadań Rewitalizacji Cieplic z ZIT-u AJ.

W ramach inwestycji zagospodarowano terenu wzdłuż rzeki Kamienna łączący ulicę Cieplicką z Piotra Ściegiennego. Wykonano między innymi: ciągi pieszo-rowerowe wraz z oświetleniem i monitoringiem, tężnię solankową, elementy małej architektury oraz zagospodarowanie terenu zielenią – nasadzenia drzew, krzewów oraz traw ozdobnych. Teren jest monitorowany. Wykonawcą było konsorcjum firm: Filigran sp. z o.o., Tektonike sp. z o.o. i Axyo.pl sp. z o.o. Inwestycja miała być gotowa do końca sierpnia br., jednak nieco się przedłużyła.

W ramach pakietu rewitalizacji Cieplic wykonano też remont ulicy Tabaki, kończy się remont stadionu przy ul. Lubańskiej, a ponadto drobniejsze zadania wykonuje wspomniana parafia i Uzdrowisko.

Twoja reakcja na artykuł?

86
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
0
0%
Złości
16
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group