Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7292
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bułgarzy chcieli okradać naszych

Poniedziałek, 26 października 2009, 11:53
Aktualizacja: 11:53
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bułgarzy chcieli okradać naszych
Fot. Policja
Przestępców z Bułgarii, którzy zamontowali na dwóch jeleniogórskich bankomatach urządzenia służące do kopiowania danych z kart klientów zatrzymała w miniony weekend miejscowa policja. Grozi im kara od pięciu do nawet do 25 lat więzienia.

Policjanci uzyskali informację, że na jednym z bankomatów w Jeleniej Górze może być zamontowane jakieś nielegalne urządzenie. Postanowili tę informację sprawdzić. Wiadomość potwierdzono.

Funkcjonariusze postanowili poczekać na „monterów” tego urządzenia. Kilkanaście minut później zauważyli dwóch mężczyzn (31 i 49 lat), którzy pojawili się, aby zdemontować aparaturę. Zatrzymano ich. – Policjanci ustalili hotel, w którym zatrzymali się sprawcy. W ich pokoju zabezpieczono dwa urządzenia skimminujące, laptop, różnego rodzaju karty magnetyczne , twarde dyski oraz przedmioty służące do montażu urządzeń – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

W trakcie prowadzonych czynności mundurowi stwierdzili, że sprawcy podobne urządzenia zamontowali na bankomacie innego jeleniogórskiego banku. Jest wielce prawdopodobne, że w ten sposób okradali ludzi w innych miastach w Polsce.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. – Są podejrzani o oszustwo kapitałowe oraz o usiłowanie sfałszowania innego środka płatniczego – mówi podinsp. Edyta Bagrowska. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 do lat 25.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group