Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 2803
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Budżet zmieniony, ławnicy wybrani. Po sesji w UM

Wtorek, 18 października 2011, 15:34
Aktualizacja: Środa, 19 października 2011, 7:54
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Budżet zmieniony, ławnicy wybrani. Po sesji w UM
Fot. Petr
Dzisiaj, 18 października 2011 w ratuszu odbyła się XVIII Sesja Rady Miejskiej, której punktami kulminacyjnymi były zatwierdzenie zmian w miejskim budżecie na rok 2011, wieloletniej prognozie finansowej dla miasta i wybór ławników do Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego.

Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze przebiegła szybko, a przy tym bez jakichś większych zgrzytów w gronie radnych. Zarówno zmiany w miejskim budżecie na rok 2011, jak i wieloletniej prognozie finansowej – zostały przegłosowane; problemów nie nastręczył również wybór ławników do Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego.

– Zmiany w budżecie pozwolą nam m.in. na przeistoczenie umowy wstępnej o przejęcie tzw. zameczku na Zabobrzu od Politechniki Wrocławskiej w fakt dokonany. Dlaczego? Bowiem te umożliwią przekazanie pierwszych pieniędzy uczelni, a co za tym idzie Jelenia Góra stanie się właścicielem zameczku i będzie mogła podjąć działania związane z jego adaptacją na siedzibę Osiedlowego Domu Kultury – mówi nam prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

I dodaje: – Zakładamy, że z czasem w zameczku i na terenie otaczającym budynek powstanie swego rodzaju centrum edukacyjno-kulturalne z parkiem rekreacyjnym, stworzonym z myślą o mieszkańcach dzielnicy Zabobrze.

Co zaś się tyczy wyboru ławników do Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego: – Ławnicy zostali wybrani zgodnie z wymogami przekazanymi nam przez sądy. Wymogom tym odpowiadało 117 ze 118 otrzymanych zgłoszeń. Słowem, z tym nie było żadnego kłopotu – podsumowuje Rafał Piotr Szymański, radny PiS, który pełnił funkcję przewodniczącego komisji skrutacyjnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group