Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 7854
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Budżet szpitalny okrojony

Wtorek, 5 stycznia 2010, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Budżet szpitalny okrojony
Fot. rylit
Kwota, jaką udało się wynegocjować dyrekcji szpitala wojewódzkiego na 2010 rok, to 86 mln zł, o około cztery miliony mniej niż najlepszym okresie roku poprzedniego i o 10 mln zł mniej od kwoty koniecznej do zrealizowanie wszystkich potrzeb pacjentów. Umowy mają zastać ostatecznie podpisane w najbliższych dwóch tygodniach.

Mimo licznych spotkań negocjacyjnych dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia, które odbyły się z końcem minionego roku, nie udało się wynegocjować optymalnej kwoty na rok 2010. Ostatecznie rozmowy stanęły na 86 milionach złotych. Ta sytuacja nie jest jednak najgorsza.

– W odniesieniu do wszystkich świadczeń ambulatoryjnych, specjalistycznych, wysoko kosztochłonnych i szpitalnych, kontakty są mniej więcej na poziomie końca 2009 roku – mówi Stanisław Woźniak, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

– W porównaniu z okresem najkorzystniejszym w ramach ilości wykonywanych świadczeń i możliwości ich wykonania czyli z czerwcem 2009 roku kontrakt jest niższy o 4 mln zł. Umówiliśmy się w protokołach negocjacyjnych, że kiedy będzie dokonywana zmiana w planie zakupów w NFZ będziemy mieli możliwość negocjacji podwyższenia kontraktów w poszczególnych dziedzinach – dodaje szef placówki.

Wynegocjowana kwota zdaniem dyrekcji szpitala nie gwarantuje realizacji świadczeń dla wszystkich pacjentów od ręki, ale przy niezbyt długim oczekiwaniu. 86 mln zł gwarantuje, że jeśli pojawią się kolejki będą sukcesywnie rozładowywane.

– Dotyczy to świadczeń we wszystkich dziedzinach, z wyłączeniem pewnych tradycyjnie długotrwałych kolejek, które w ostatnim czasie udało nam się zmniejszyć, po protezy dużych stawów w ortopedii czy świadczenia w zakresie wszczepiania soczewek w okulistyce – mówi Stanisław Woźniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1199
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group