Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 7388
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Budynki do rozbiórki z dzikimi lokatorami

Wtorek, 22 lutego 2011, 8:53
Aktualizacja: 8:55
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Budynki do rozbiórki z dzikimi lokatorami
Fot. Archiwum Czytelnika
W opuszczonych budynkach przy ul. Pijarskiej 2 i 6 w Jeleniej Górze mogą koczować ludzie – informuje jeden z czytelników.

Chodzi o budynki, z których kilka miesięcy temu wykwaterowano ostatnich lokatorów. Stoją one bowiem na terenie, który chce przejąć inwestor galerii Focus Mall. Ponadto obiekty były w złym stanie technicznym i ich remont okazał się nieopłacalny.

– W kamienicy przy ulicy Pijarskiej 6 w oknie na strychu stał karton. Teraz znajdują się tam firanki i drewniana płyta. W budynku przy ulicy Pijarskiej 2 nie zamurowano natomiast dwóch dolnych okien. Całkiem możliwe, że ktoś w tym budynku zamieszkał. Piszę o tym wyłącznie dlatego, że nie wiem, w jaki sposób będą burzone te budynki oraz czy przed wyburzeniem będą ponownie sprawdzane – czytam w treści e – maila wysłanego do naszej redakcji.

Dyrekcja ZGL-u, do którego należały te budynki potwierdza, że te obiekty będą wyburzane, ale nie przez miasto, ale firmę, która na dniach je przejmie.
– Budynki wraz z całym terenem przyległym mają zostać przejęte przez inwestora budującego galerię Focus Mall. Po wykwaterowaniu lokatorów z obiektu wszystkie wejścia zamurowano. Osoby bezdomne jednak systematycznie je wyburzają i wchodzą do środka. Sprawdzimy, czy ktoś mieszka w tym budynku, a jeśli tak, po usunięciu „dzikich lokatorów” ponownie zamurujemy wejścia. Budynek nie zagraża nikomu, ale przeznaczony jest do wyburzenia – mówi Lucyna Januszewska, dyrektor Zakładu Gospodarki Lokalowej w Jeleniej Górze.

Kilka włamań do tych pustostanów odnotowała straż miejska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group