Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7028
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Budynek sądu okręgowego będzie jak nowy

Sobota, 13 grudnia 2014, 8:19
Aktualizacja: Niedziela, 14 grudnia 2014, 18:28
Autor: Angela
Jelenia Góra: Budynek sądu okręgowego będzie jak nowy
Fot. Angela
Do końca bieżącego roku potrwają prace przy modernizacji zabytkowego budynku Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze przy Al. Wojska Polskiego. Remont elewacji i docieplenie dachu rozpoczęto we wrześniu br. a koszt tych prac pochłonie około 1 mln zł.

Jak mówi sędzia Andrzej Wieja, rzecznik Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, budynek nie był remontowany od ponad 30 lat. A jest jednym z jeleniogórskich zabytków. Stąd wysokie koszty modernizacji, w tym oczyszczenie ściany z klinkierowych cegieł i piaskowca, a także malowanie ścian od strony ul. Grottgera. W ramach inwestycji docieplony zostanie również dach obiektu. To ważna inwestycja, bo dotychczas na dachu prowadzono tylko drobne remonty, a budynek powstał w latach 70. XIX wieku.

Po wyprowadzeniu stąd wydziałów Sądu Rejonowego do nowej siedziby przy ul. Mickiewicza – Norwida, wewnątrz budynku pozostanie sporo wolnego miejsca. Póki co, z trzeciego piętra, gdzie okna są w dachu, na niższe kondygnacje przenoszą się sędziowie. Jaka będzie ostateczna organizacja tego sądu przekonamy się po zakończeniu inwestycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group