Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9470
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

MYSŁAKOWICE: Budują przychodnię w Mysłakowicach

Piątek, 10 września 2010, 9:02
Aktualizacja: 12:52
Autor: Angela
MYSŁAKOWICE: Budują przychodnię w Mysłakowicach
Fot. Angela
Siedziba nowej przychodni w Mysłakowicach, w której znajdzie się również Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i apteka, pnie się do góry. Przy ulicy Jeleniogórskiej na placu budowy są już fundamenty i pierwsze zarysy ścian. Cała inwestycja pochłonie około pięciu milionów złotych. Zakończenie prac planowane jest na 31 sierpnia 2011 roku.

Pierwszym i drugim etapem budowy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mysłakowicach zajęło się Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Chwastek z okolic Kamiennej Góry, które wygrało przetarg na obydwa zadania.

W ramach prac firma wybuduje budynek z parterem i jednym piętrem o powierzchni użytkowej ponad 1600 m kw. Wewnątrz pojawi się wbudowana kotłownia gazowa o mocy 130 kW, centralne ogrzewanie opartego na pompach ciepła, instalacja wodociągowa, kanalizacja sanitarna, telefoniczna, komputerowa i klimatyzacyjna.

Zadaniem firmy będzie też wybudowanie dojazdów, parkingów i zagospodarowanie placów zieleni. Wykonawca technologicznie wyposaży też blok terapeutyczny. Cały budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kamień węgielny pod nowo budowany wbudowano w czerwcu br.

- Bardzo cieszymy się z budowy nowego ośrodka zdrowia, ponieważ podniesie to standard warunków leczenia naszych pacjentów. Pracuję w przychodni od 1983 roku, a z tego co wiem, obecny budynek przychodni funkcjonował już od lat sześćdziesiątych. Wnioskowaliśmy o wybudowanie nowego obiektu, ponieważ obecny nie spełnia żadnych wymogów. Ma stare, nieszczelne okna, zagrzybione ściany i cały jest w fatalnym stanie. Inwestowanie w jego remont pochłonęłoby ogromne pieniądze i niewiele by tu zmieniło. Nowa przychodnia będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, którzy obecnie mieli spory problem z dostaniem się na pieto np. do lekarzy stomatologów. Będzie w nim też bardziej przestrzennie, dzięki czemu będziemy mogli w pełni wykorzystywać posiadane przez nas urządzenia do rehabilitacji, które w obecnych warunkach nie mogą jednocześnie pracować obok siebie, bo mają zbyt małą przestrzeń. Po uruchomieniu nowej przychodni zlikwidowane zostaną pozostałe placówki w Bukowcu i w Karpnikach. Transport dla tych pacjentów już zapewniła gmina Mysłakowice, natomiast zaoszczędzone pieniądze z utrzymania zlikwidowanych placówek będziemy mogli przeznaczyć na zakup nowego sprzętu – mówi dr Lidia Starzecka, kierownik Ośrodka Zdrowia w Mysłakowicach.

Zadanie zostało dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska na lata 2007 – 2013 w kwocie niemal 2 mln 759 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
516
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group