Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7767
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Budowlańcy w rolach głównych w Teatrze Zdrojowym

Czwartek, 17 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 18 sierpnia 2006, 9:23
Autor: Rylit
Jelenia Góra: Budowlańcy w rolach głównych w Teatrze Zdrojowym
Fot. Rylit
Ruszyła rozbudowa i remont zabytkowego budynku głównego Teatru Zdrojowego w Cieplicach. Inwestycja opiewająca na kwotę około 8,8 mln zł zostanie rozłożona w czasie, ponieważ Teatrowi Jeleniogórskiemu nie udało się pozyskać wszystkich niezbędnych środków.

Na razie ruszył pierwszy etap rozbudowy polegający na dobudowaniu do istniejącej konstrukcji budynku od strony wschodniej dobudówki, zamknięciu jej w stanie surowym, a także uruchomieniu jednej klatki schodowej, sanitariatów i dwóch pomieszczeń gospodarczych o łącznej powierzchni 147m kwadratowych z 413 m kwadratowych całej rozbudowy. Przewidywany termin zakończenia tego zadania to połowa grudnia 2006r.

Równolegle z rozbudową prowadzony jest remont zabytkowej elewacji. W założeniach jest wykonanie remontu i doprowadzenie elewacji do takiego stanu, w jakim była pierwotnie po wybudowaniu.
Termin zakończenia prac, bez remontu zabytkowych schodów i odrestaurowania rzeźb dwóch lwów, mija 10 października 2006r.

Jak nas uspokoił Dyrektor Naczelny Teatru Jeleniogórskiego i Kierownik Artystyczny Sceny Animacji Bogdan Nauka, rozbudowa i remont nie będą miały wpływu na rozpoczęcie sezonu teatralnego na tej scenie, który rozpocznie się 9 września 2006r. wznowieniami starszych spektakli.

- Premiera przewidziana jest na późniejszy termin września, aby nie kolidowała z bogatym programem imprez Września Jeleniogórskiego - dodał Bogdan Nauka.

Jeśli uda się pozyskać resztę potrzebnych pieniędzy ze środków unijnych, będzie możliwe przeprowadzenie wszystkich niezbędnych prac remontowych budynku Teatru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group