Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6940
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Budowa spalarni wstrzymana

Wtorek, 6 lutego 2018, 8:14
Aktualizacja: Środa, 7 lutego 2018, 6:43
Autor: WAC
Mysłakowice: Budowa spalarni wstrzymana
Fot. WAC
Co najmniej o kilka miesięcy przedłuży się w czasie uruchomienie na terenie Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami w Kostrzycy instalacji do termicznego przerobu wyselekcjonowanych odpadów na energię elektryczną. Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję wójta gminy Mysłakowice w sprawie wydania środowiskowych uwarunkowań dla tej inwestycji.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję wójta, którą zaskarżyła jedna z organizacji proekologicznych, gdyż uznało, że ten akt administracyjny został wydany z naruszeniem przepisów prawa powszechnie obowiązującego, stwierdzone zaś uchybienia uzasadniają uchylenie decyzji w całości i przekazanie sprawy wójtowi do ponownego rozpatrzenia. SKO uznało między innymi, że nie wszystkie zainteresowane strony zostały właściwie powiadomione o toczącym się postępowaniu.

W tej sytuacji inwestor ma dwa wyjścia. Może się odwołać od orzeczenia SKO do sądu administracyjnego. Może też zaakceptować rozstrzygnięcie i czekać na wynik ponownego postępowania prowadzonego przez organy gminy. W tym drugim przypadku już teraz wójt Mysłakowic Michał Orman zapowiada, że tym razem wydanie decyzji zostanie poprzedzone dogłębnymi konsultacjami społecznymi – Nie chcemy, aby ktoś zarzucił nam w tym względzie jakiekolwiek zaniedbanie – mówi M. Orman.

Którekolwiek jednak z rozwiązań wybierze inwestor oznacza to dla niego odsunięcie w czasie co najmniej o kilka miesięcy rozpoczęcia budowy instalacji. Jak mówi Witold Szczudłowski z prowadzącego KCGO Związku Gmin Karkonoskich, decyzja SKO będzie miała najprawdopodobniej niekorzystne konsekwencje dla budżetów domowych mieszkańców gmin, z których odpady trafiają do Kostrzycy. - Śmieci, które byłyby przerabiane na miejscu, będą wywożone na inne składowiska, a koszty najpewniej spadną na mieszańców - mówi W. Szczudłowski

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group