Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 4013
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Budowa spalarni wstrzymana

Wtorek, 6 lutego 2018, 8:14
Aktualizacja: Środa, 7 lutego 2018, 6:43
Autor: WAC
Mysłakowice: Budowa spalarni wstrzymana
Fot. WAC
Co najmniej o kilka miesięcy przedłuży się w czasie uruchomienie na terenie Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami w Kostrzycy instalacji do termicznego przerobu wyselekcjonowanych odpadów na energię elektryczną. Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję wójta gminy Mysłakowice w sprawie wydania środowiskowych uwarunkowań dla tej inwestycji.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję wójta, którą zaskarżyła jedna z organizacji proekologicznych, gdyż uznało, że ten akt administracyjny został wydany z naruszeniem przepisów prawa powszechnie obowiązującego, stwierdzone zaś uchybienia uzasadniają uchylenie decyzji w całości i przekazanie sprawy wójtowi do ponownego rozpatrzenia. SKO uznało między innymi, że nie wszystkie zainteresowane strony zostały właściwie powiadomione o toczącym się postępowaniu.

W tej sytuacji inwestor ma dwa wyjścia. Może się odwołać od orzeczenia SKO do sądu administracyjnego. Może też zaakceptować rozstrzygnięcie i czekać na wynik ponownego postępowania prowadzonego przez organy gminy. W tym drugim przypadku już teraz wójt Mysłakowic Michał Orman zapowiada, że tym razem wydanie decyzji zostanie poprzedzone dogłębnymi konsultacjami społecznymi – Nie chcemy, aby ktoś zarzucił nam w tym względzie jakiekolwiek zaniedbanie – mówi M. Orman.

Którekolwiek jednak z rozwiązań wybierze inwestor oznacza to dla niego odsunięcie w czasie co najmniej o kilka miesięcy rozpoczęcia budowy instalacji. Jak mówi Witold Szczudłowski z prowadzącego KCGO Związku Gmin Karkonoskich, decyzja SKO będzie miała najprawdopodobniej niekorzystne konsekwencje dla budżetów domowych mieszkańców gmin, z których odpady trafiają do Kostrzycy. - Śmieci, które byłyby przerabiane na miejscu, będą wywożone na inne składowiska, a koszty najpewniej spadną na mieszańców - mówi W. Szczudłowski

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
142
Nigdy
23%
Rzadko
44%
Czasami
21%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group