Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7562
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Budowa „Skarbówki” jeszcze w tym roku

Niedziela, 8 marca 2015, 7:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 marca 2015, 7:51
Autor: Angela
Jelenia Góra: Budowa „Skarbówki” jeszcze w tym roku
Fot. agrzywacz
Jak informuje Izba Skarbowa we Wrocławiu, jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowej siedziby Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze. Jak już pisaliśmy, zlokalizowana będzie ona przy ul. Tebezjusza na Zabobrzu, nieopodal jeleniogórskiego szpitala. Obecnie ten teren jest zaniedbany, ale nowy obiekt ma cieszyć nie tylko oczy klientów urzędu.

Nowa „skarbówka” ma mieć 4800 mkw. Ile będzie kosztowała ta inwestycja? Tego jeszcze nie wiadomo, bo – jak czytamy w odpowiedzi – kosztorys nie został jeszcze zatwierdzony, ale pieniądze na tę inwestycję mają pochodzić z Ministerstwa Finansów. Poza biurami, w urzędzie będą również: nowoczesna sala obsługi klienta, czytelnia podatkowa, kancelaria oraz archiwa. Placówka będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla klientów urzędu zaplanowano także 86 miejsc parkingowych.

Jak informuje Izba Skarbowa we Wrocławiu, decyzja o budowie nowej siedziby została podyktowana złym stanem technicznym obecnego budynku i jego niewystarczającą powierzchnią. Poza tym obecny urząd zlokalizowany jest w byłym hotelu robotniczym i nie jest przystosowany do budynku administracji publicznej, przez co nie może zapewnić wymaganej jakości obsługi klientów.
Lokalizacja nowej siedziby została wskazana przez prezydenta miasta, a została wybrana, bo spełnia warunki powierzchniowe inwestycji.

Przypominamy też, że w obecnym budynku „Skarbówki” Miasto planuje stworzyć mieszkania socjalne.
Niestety nie wiadomo, do kiedy potrwa budowa nowego obiektu, bo – jak czytamy – to będzie zależało od możliwości finansowych…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group