Czwartek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 8545
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Budowa DCS robi wrażenie

Czwartek, 14 stycznia 2021, 9:38
Aktualizacja: 9:42
Autor: Przemek Kaczałko
Szklarska Poręba: Budowa DCS robi wrażenie
Fot. Przemek Kaczałko
Mimo pełni zimy, na budowie Dolnośląskiego Centrum Sportu praca wre. Budynek główny na Polanie Jakuszyckiej robi wrażenie, a oddanie inwestycji planowane jest na początek września 2021 roku. W wizytacji na budowie brali udział m.in. marszałek województwa dolnośląskiego - Cezary Przybylski, a także hetman kraju libereckiego - Martin Puta.

W głównym budynku, w którym działać będzie m.in. centrum odnowy biologicznej i pomieszczenie symulujące warunki wysokogórskie, montowane są już okna, drzwi i zadaszenie. Trwają również intensywne prace zbrojarskie, betoniarskie i murarskie. Przy obiekcie powstaje też boisko sportowe.

Dolnośląskie Centrum Sportu będzie najnowocześniejszym ośrodkiem biathlonowym i narciarstwa biegowego w Polsce i Europie. Gdy pandemia koronawirusa dobiegnie końca, obiekt ten stanie się dla nas kluczowy w kwestiach związanych z rozwojem sportu i turystyki w regionie. Chcemy, by w tym miejscu organizowane były duże wydarzenia, dlatego rozważamy też współpracę z innymi obiektami sportowymi, jak na przykład kompleks skoczni narciarskich w Harrachovie – powiedział marszałek Cezary Przybylski.

Budowę odwiedził dziś również Martin Puta - hetman kraju libereckiego, regionu partnerskiego graniczącego z Dolnym Śląskiem. Podczas spotkania marszałek Przybylski i hetman Puta rozmawiali o możliwej współpracy w dziedzinie turystyki, w szczególności sportów zimowych w Harrachovie i Jakuszycach. Poruszyli również tematy związane z infrastrukturą na pograniczu, turystyką oraz wymianą doświadczeń przedsiębiorców zrzeszonych w Dolnośląskim Szlaku Piwa i Wina.

Polana Jakuszycka to bardzo imponująca inwestycja realizowana z dużym rozmachem. Uważam, że jest to szansa dla całego regionu otwierająca drogę do organizacji dużych imprez – przyznaje Martin Puta Hetman Kraju Libereckiego.
Dolnośląskie Centrum Sportu będzie służyć zarówno zawodowym sportowcom, jak i amatorom wielu dyscyplin. Widzimy, że jego budowa wyraźnie postępuje, dlatego wierzę, że już wkrótce będziemy mogli organizować tu duże wydarzenia, które wpłyną pozytywnie na rozwój oraz promocję Dolnego Śląska i regionu jeleniogórskiego – dodał Marek Obrębalski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

W nowoczesnych budynkach będzie działać m.in. basen, Muzeum Sportu i Turystyki, centrum odnowy biologicznej z siłownią, sala gimnastyczna do treningu dla siatkarzy i koszykarzy, 120 miejsc noclegowych, komory hipoksyjne, zaplecze konferencyjne oraz gastronomiczne oraz podziemny parking na ponad 200 samochodów. Inwestycja zakłada również budowę ścieżek rowerowych, rolkostrad, tras biegowych, biathlonowych ze strzelnicą i boiska do piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną. W okolicy obiektu planowane jest otworzenie dużej wypożyczalni nart zimą i wypożyczalni rowerów latem. Koszt budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu wyniesie ponad 140 milionów złotych. Dolnośląskie Centrum Sportu powstaje dzięki współpracy samorządu województwa z rządem.

Twoja reakcja na artykuł?

50
81%
Cieszy
1
2%
Hahaha
1
2%
Nudzi
4
6%
Smuci
0
0%
Złości
6
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group