Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8916
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Budowa Centrum KPN z lotu ptaka

Piątek, 20 listopada 2020, 14:15
Aktualizacja: 14:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Budowa Centrum KPN z lotu ptaka
Fot. MT
Na terenie Pałacu Schaffgotschów w Sobieszowie trwa budowa Centrum Muzealno-Edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych za pomocą drona.
Wreszcie możemy zobaczyć barwę, która już niebawem pojawi się na całej elewacji budynku pałacowego. Kolor został wybrany we współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i odpowiada kolorystyce typowej dla pałaców pochodzących z XVIII wieku - czytamy na stronie KPN.
We wnętrzu budynku kończymy kłaść tynki wewnętrzne, pomieszczenia nabierają kształtów, a w łazienkach zaczęto układać ceramiczne płytki. W oczach wyrósł budynek wejściowy i jego bryła została już zamknięta konstrukcją dachu. Na budynku Małej Stajni budowlańcy na metalowych i drewnianych krokwiach kładą łaty i kontrłaty pod dachówkę ceramiczną - dodano.

Przypomnijmy, w pałacu będzie się mieścić ekspozycja historyczno-przyrodnicza, prezentująca historię zagospodarowania Karkonoszy od XVII wieku do czasów współczesnych, natomiast na I i II piętrze będzie się znajdować nowa siedziba KPN. Z kolei w Wielkiej Stajni znajdzie się duża ekspozycja przyrodnicza, prezentująca specyfikę klimatyczno-przyrodniczą Karkonoszy. W spichlerzu będzie przestrzeń wystaw czasowych, natomiast na jego parterze będzie miejsce dla sklepików promujących lokalne produkty typu len, drewno, szkło, ekologiczne produkty żywnościowe. W bursie natomiast będą pracownie dedykowane do współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami z Cieplic, Sobieszowa i Jagniątkowa, a na I i II piętrze bursy będzie w sumie ok. 60 miejsc noclegowych w standardzie turystycznym. Cała inwestycja warta jest ok. 70 mln zł. Głównym wykonawcą zadania jest firma Pre-Fabrykat z Miłkowa.

Na bieżąco "pałacowy blog" można śledzić na stronie parku: https://kpnmab.pl/centrum-muzealno-edukacyjne-sobieszow

Twoja reakcja na artykuł?

29
81%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
415
Tak
11%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group