Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6377
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Brudna robota

Piątek, 31 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Brudna robota
Fot. Krzysiek
Setki ton piasku pozostałego po zimowej akcji będą musieli przez najbliższe dni posprzątać pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Po rekordowo długiej zimie, na ulicach i chodnikach jest rekordowo dużo brudów.

Zamiatarki w pierwszej kolejności mają trafić na główne trakty miasta. Pracownicy MPGK z miotłami pojawią się na tych chodnikach, za które przedsiębiorstwo jest odpowiedzialne.

Za czystość na pozostałych będą odpowiadali odpowiedni zarządcy: spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub osoby prywatne. Wszyscy mają czas na posprzątanie do połowy kwietnia. Później za brudy mandatami będzie karała straż miejska.

– Nie rozumiem, dlaczego ja mam usunąć piach, który pozostał po piaskarkach z MPGK? – pyta pan Marcin z ulicy Reja. Już teraz wiadomo, że zamiatarki przedsiębiorstwa nie dotrą wszędzie tam, gdzie drogi sypano piachem i solanką. Mieszkańcy peryferyjnych osiedli muszą uzbroić się w miotły, lub czekać, aż brudy po zimie spłucze deszcz.

Również właściciele i admistratorzy posesji będą musieli zadbać o czystość na trawnikach i skwerach. Czeka ich brudna robota: będą musieli posprzątać gnojowisko, jakie powstało z cuchnących psich odchodów.

Co prawda miasto zamierza ustawić specjalne kosze na psie łajna, ale nie będzie akcji rozdawania torebek i łopatek. Są one dostępne w sklepach zoologicznych. Jak się dowiedzieliśmy, zainteresowanie ich kupnem jest niewielkie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group