Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 4842
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Brudna robota

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 31 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Krzysiek
Setki ton piasku pozostałego po zimowej akcji będą musieli przez najbliższe dni posprzątać pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Po rekordowo długiej zimie, na ulicach i chodnikach jest rekordowo dużo brudów.

Zamiatarki w pierwszej kolejności mają trafić na główne trakty miasta. Pracownicy MPGK z miotłami pojawią się na tych chodnikach, za które przedsiębiorstwo jest odpowiedzialne.

Za czystość na pozostałych będą odpowiadali odpowiedni zarządcy: spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub osoby prywatne. Wszyscy mają czas na posprzątanie do połowy kwietnia. Później za brudy mandatami będzie karała straż miejska.

– Nie rozumiem, dlaczego ja mam usunąć piach, który pozostał po piaskarkach z MPGK? – pyta pan Marcin z ulicy Reja. Już teraz wiadomo, że zamiatarki przedsiębiorstwa nie dotrą wszędzie tam, gdzie drogi sypano piachem i solanką. Mieszkańcy peryferyjnych osiedli muszą uzbroić się w miotły, lub czekać, aż brudy po zimie spłucze deszcz.

Również właściciele i admistratorzy posesji będą musieli zadbać o czystość na trawnikach i skwerach. Czeka ich brudna robota: będą musieli posprzątać gnojowisko, jakie powstało z cuchnących psich odchodów.

Co prawda miasto zamierza ustawić specjalne kosze na psie łajna, ale nie będzie akcji rozdawania torebek i łopatek. Są one dostępne w sklepach zoologicznych. Jak się dowiedzieliśmy, zainteresowanie ich kupnem jest niewielkie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Aron Pałkin 31-03-2006 11:38
Od gnijowiska, jak to określił autor artykuły, mnie bardziej przeszkadza syf pozostawinay przez ludzi. Wszędzie pełno porozbujanych butelek, może kiepów i pudełek po fajkach. W przeciwieństwie do psiego gnoju, to śmieci pozostawinoe przez ludzi nie rozłożą sie w przeciągu kilku tygodni. W innym artykule autor płacze nad małą ilością wróbli, to niech pan Tejo sobie wyobrazi ile gnoju pozostawi tysięczne stado wróbli, których tak redaktorowi brakuje.
~Tomek 31-03-2006 18:48
Mam jedno pytanie kto posprząta lasek tuż przy Giełdzie w Cieplicach Czy naprawde nie da się zrobic?Giełda zarabia coraz więcej sprzątają tylko swój teren!A wkoło kto jest zate wysypisko odpowiedzialny!z tego miejsca dzis trzeba wywieżć tony śmieci!Kto to zrobi?Moze sami organizatorzy GIełdy? a moze nikt jak w ubiegłym roku!!!!
~Maura 31-03-2006 19:20
A straż miejska już rączki zaciera: ile fajnych mandatów uda się wlepić prywatnym włascicielom posesji za piach pozostały po zimie!
~TEJO 31-03-2006 19:34
nie wyobrażę sobie, bo wróbli tylu nie ma, a psów - coraz więcej, oczywiście, brudy pozostawione przez ludzi są też kłopotem - przyznaję rację. Na marginesie wolę ćwierkające wróble od szczekających, warczących i gryzących b...ków i kundli. Po mich uzbiera się kilka ton łajna, którego szanowni właściciele nie zamierzają posprzątać. pozdrawiam
~Rafal 31-03-2006 22:28
TEJO rola dziennikarza jest przekazywanie informacji rzeczowych i w sposob kompetentny, piszac na lamach jelonki.com jestes dziennikarzem i nie mozesz pisac to co Ci sie podoba czy nie i do swoich przemyslen ustosunkowac innych. Wiec bez przesady, a Twoje wypowiedzi sa coraz ostrzejsze i jak tak dalej pojdzie to bedziemy musieli zaslaniac oczy dzieciakom aby nie czytaly w tym serwisie wyzwisk... Trosze wyluzuj!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group