Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9618
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bronią Biardzkiego: związkowcy wracają do szeregu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 22 stycznia 2008, 7:14
Aktualizacja: 10:07
Autor: ROB
Fot. Archiwum
Nie o 15 a o 17 procent mają wzrosnąć pensje zasadnicze dla pracowników jeleniogórskiego szpitala. To najnowsza propozycja dyrektora Macieja Biardzkiego, który powiększa grono zwolenników. Rozmowy z wicemarszałkiem województwa zapowiedziano na dziś (wtorek).

Podwyżki obejmą wszystkich pracowników oprócz lekarzy, którzy wyższe płace wywalczyli sobie wcześniej: informatyków, elektryków, salowe, pielęgniarki, itd. Związki nie podjęły jeszcze decyzji, czy przyjmą tę propozycję.

Tymczasem w szpitalu przybywa zwolenników dyrektora Macieja Biardzkiego. Związek zawodowy Solidarność wycofał się z podjętych działań zmierzających do odwołania dyrektora szpitala Macieja Biardzkiego. W obronie szefa stają też niektórzy lekarze.

W szpitalu zawrzało po tym, jak cztery z pięciu związków zawodowych podpisały się pod pismem w sprawie odwołania Macieja Biardzkiego.
Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, przedstawiciele Solidarności już wycofali się z zamiaru odwołania szefa szpitala. Członkowie tego związku byli niemal jednogłośni. Z 43 obecnych na sali, tylko jedna osoba się wstrzymała, pozostałe były za.

Do grona obrońców dyrektora dołączają też niektórzy lekarze. Zarzucają autorom pisma podanie nieprawdziwych informacji o sytuacji w placówce.
Niezmiennie na stanowisku trwają natomiast przedstawiciele związku Pielęgniarek i Położnych.

Przypomnijmy, kilkanaście dni temu związki zawodowe napisały list do marszałka z prośbą o odwołanie dyrektora Macieja Biardzkiego. Obarczyły go winą za braki kadrowe na oddziałach, zakup słabej jakości sprzętu itp. Jak się okazało, sytuacja na oddziałach nie jest taka zła, jak to można wyczytać w piśmie. O tym mówią sami ordynatorzy.

We wtorek (22 stycznia) przedstawiciele szpitalnych związków zawodowych mają się spotkać z wicemarszałkiem Markiem Moszczyńskim, który zajmuje się służbą zdrowia. O wynikach rozmów poinformujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kmam 22-01-2008 11:40
Czy to prawda że kolejne posunięcia dyrektora z Wrocka spowodował już odejście z pracy kolejnych doświadczonych lekarzy i przejęcie ich pracy przez stażystów. Podobno Zgorzelec będzie mieć lepszą teraz kadrę lekarską niż Jelenia Góra (tam są teraz ci lekarze). Wrocław nie dość że nie daje nam funduszy to podesłało nam minę (dyrektora). Będąc mieszkańcem tego miasta - z moich poborów zbudowano ten szpital- sprzeciwiam się jego likwidacji. A to będzie koniecznością , gdy zostaną zrealizowane wszystkie posunięcia obecnego dyrektora. Jemu ten szpital .... wisi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Może ktoś lepiej zorientowany niż ja, wyjaśni mi o co w tym wszystkim chodzi, bo ja jestem tylko potencjalnym pacjentem.
~kmam 22-01-2008 11:41
A propos:" przybywa zwolenników dyrektora Macieja Biardzkiego". Czyżby przeciwników już wszystkich zwolnił?
~człowiek 22-01-2008 19:37
Tak chyba jest.... widząc poczynania panów B & B, medycy zwolnili się sami lub zostali zwolnieni albo przesunięci żeby czasem nie przeszkadzać.A nowo mianowani i sprowadzeni ordynatorzy to trzymają stronę panów B & B.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group