Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 7195
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Brawa dla Kopańca

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Niedziela, 3 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 3 grudnia 2006, 13:56
Autor: rylit
Fot. rylit
Skandalizujące „Opowieści Kanterberyjskie” wyzwaniem dla artystów z pasją.

W siedzibie „Teatru Ludowego Kopaniec” mieszczącej się w Farmie69, Gospodarstwie Agroturystycznym odbyła się w sobotę kolejna premiera.

Średniowieczne, śmiałe w treści, powiastki Geoffrey’a Chaucera były inspiracją nie tylko dla kontrowersyjnego włoskiego reżysera Pier Paolo Pasoliniego, lecz także dla teatralnych animatorów prężnej miejscowości.

Świetny wybór opowieści i doskonała adaptacja pozwoliła twórcom przenieść ciekawą historię pełną konwersacji i dialogów na grunt współczesny. Licznie przybyli do sali teatralnej widzowie z zaciekawieniem obserwowali spektakl, żywo reagując śmiechem i oklaskami. Podobała się scenografia i kostiumy. I jakże charakterystyczna charakteryzacja postaci

– Teatr Kopaniec powstał, aby umożliwić miejscowym kontakt z kulturą i dał im możliwość zabawy. Największą nagrodą jest sala była pełna widzów. Sława teatru wybiegła już daleko poza granice Kopańca – mówi Eliza Małgorzata Kurowska, która jest założycielką i główną „siłą napędową” kopanieckiego teatru.

Ludowy i amatorski zespół udowodnił swoją kolejną premierą, że można zapomnieć o amatorszczyźnie i poczuć prawdziwy teatr. Kolejne przedstawienia są w przygotowaniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group