Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9731
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Brakuje rodzin zastępczych

Czwartek, 21 marca 2019, 6:33
Aktualizacja: Piątek, 22 marca 2019, 6:31
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Brakuje rodzin zastępczych
Fot. Paweł Guszała
Brakuje osób, chcących pełnić funkcję rodziców zastępczych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zachęca mieszkańców powiatu jeleniogórskiego, z sercami otwartymi na potrzeby najmłodszych, do kontaktu i rozmowy odnośnie kryteriów jakie należy spełnić.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie nieustannie poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych.

Często jesteśmy zmuszeni do umieszczania dzieci w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, czego byśmy nie chcieli – tłumaczy Jolanta Kenig, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze. - Stąd apel, aby jak najwięcej osób zgłaszało się do nas, bo czekają na nich dzieci.

Centrum znajduje się w budynku Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze przy ulicy Podchorążych 15. Aby zostać rodzicem zastępczym należy spełnić kilka kryteriów.

To cierpliwość i dużo serca, trzeba też odbyć specjalne szkolenie. Preferujemy dwoje rodziców, jednak zdarzają się także pojedyncze osoby pełniący rolę rodzica zastępczego – kończy J. Kenig.

Rodzina zastępcza może liczyć oczywiście na wsparcie finansowe od Państwa. Udzielane jest chociażby świadczenie na pokrycie kosztów w przypadku dziecka umieszczonego w rodzinie zastępczej zawodowej lub niezawodowej w kwocie nie mniejszej niż 1052 zł. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej www.pcpr.jgora.pl. Nabór kandydatów prowadzony jest przez cały rok.

Twoja reakcja na artykuł?

15
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
6
24%
Smuci
1
4%
Złości
3
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
745
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group