Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 5592
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bracia rozbójnicy

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 26 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 26 maja 2007, 8:15
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Nie unikną odpowiedzialności za pobicie i napad sprzed kilku miesięcy.

Ostatnio o nocy z 10 na 11 września przypomnieli sobie dwaj bracia w wieku 19 i 24 lat. Wówczas udali się na wieczorny „obchód” Jeleniej Góry. A że zabrakło im pieniędzy na rozrywki, postanowili w prosty sposób trochę się wzbogacić.

Weszli do jednego z barów. W środku nie było nikogo poza barmanką. Bracia nawet nie złożyli zamówienia tylko od razu przystąpili do dzieła.
Panią za kontuarem pobili, ukradli dwa telefony komórkowe, zawartość portfela ofiary oraz to, co uzbierało się w kasie fiskalnej.
Łącznie „zarobili” prawie trzy i pół tysiąca złotych.

Pieniądze szybko stracili na uciechy życia i o zdarzeniu zapomnieli. Ale o całym zajściu nie zapomniała policja. Wprawdzie złapać bandytów łatwo nie było, ale w końcu – po nitce do kłębka – udało się.

Dwaj panowie byli mocno zdziwieni, kiedy po siedmiu miesiącach od napadu do drzwi zapukali funkcjonariusze. Zamiast spędzić miły wieczór, jak sobie wcześniej zaplanowali, zakuci w kajdanki przestępcy trafili do policyjnej izby zatrzymań. Teraz zamiast w knajpach przy kontuarze, będą musieli regularnie meldować się w policyjnym komisariacie.

Ich sprawa trafi do sądu. Maksymalny wymiar kary za rozbój to 12 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group