Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 9714
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bombowe Cieplice

Sobota, 7 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 7 lipca 2007, 7:00
Autor: anzol
Jelenia Góra: Bombowe Cieplice
Fot. DOB
Umorzone śledztwo w sprawie podłożenia ładunku wybuchowego.

Najpewniej tajemnicą pozostanie, kto w marcu tego roku przyczynił się do ogłoszenia alarmu bombowego w Cieplicach. Znaleziona przez jednego z mieszkańców w piwnicy domu przy pl. Piastowskim bomba sparaliżowała uzdrowisko na kilka godzin. Po kilku miesiącach prokuratura umorzyła dochodzenie.

Ustalono, że 22 marca Jarosław W. oraz Adam U. wykonywali drobne prace remontowe w budynku blisko placu Piastowskiego. Jeden z nich zauważył paczkę wielkości cegły pozostawioną w reklamówce. Przedmiot wykonany był z plastycznego materiału i wystawały z niego cztery grube przewody elektryczne. Mężczyźni uznali, że to zabawka i pakunek wyrzucili.

Jednak po dwóch godzinach postanowili zawiadomić policję. Pirotechnicy, którzy na miejsce przyjechali, ustalili, że w paczka kryła samodziałowe urządzenie wybuchowe, składające się z dynamitu górniczego, baterii 9 V oraz kulek łożysk.
Ładunek wywieziono i zdetonowano.

– Śledczy wskazali osoby, które miały dostęp do miejsca znalezienia pakunku, czyli mieszkańców kamienicy. Ustalono też tych lokatorów, którzy wcześniej wynajmowali tam mieszkania, w tym obywatelką Wspólnoty Niepodległych Państw Elenę S – informuje prok. Ewa Węglarowicz-Makowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Jeden z wątków śledztwa zakładał, że bombę podłożył Voldymir Z., znany organom ścigania konkubent Eleny S., który czasami ją odwiedzał. Ale nie udowodniono, aby on cokolwiek do piwnicy wynosił.

To główny powód umorzenia postępowania. Prokuratorzy nie wykluczają jednak, że w przypadku ujawnienia nowych, istotnych okoliczności, śledztwo zostanie wznowione.
Osoba, która bombę zostawiła, dopuściła się przestępstwa, czyli narażenia na niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu mieszkańców. Grozi za to kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
596
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group