Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8322
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

BOLKÓW: Bolkowski ratusz będzie jak nowy

Środa, 7 lipca 2010, 8:23
Aktualizacja: 8:23
Autor: Angela
BOLKÓW: Bolkowski ratusz będzie jak nowy
Fot. Angela
Niemal 443 tys. zł w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej z urzędu marszałkowskiego trafiło w ostatnich dniach do Bolkowa na remont i modernizację zabytkowego ratusza, który od lat czekał na tą inwestycję.

Dotacje przyznano 28 najuboższym gminom naszego województwa na łączną kwotę niemal 10 mln zł. Siedem gmin otrzymało w tym roku wsparcie na sporządzenie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, pozostałym 21 gminom udzielono pomocy na projekty z zakresu zadań własnych gmin zgodnych ze Strategią Rozwoju Województwa do roku 2020.

– Cała modernizacja ratusza rozpocznie się i zakończy jeszcze w tym roku. W ramach tej inwestycji wymienimy całą elektrykę zasilenie i internet, okna, sanitariaty oraz dach. Przeprowadzony zostanie również remont podłóg, a jeśli zostaną nam pieniądze wymienimy też wyposażenie pomieszczeń. Cały koszt to około 650 tys. zł. Dotychczas ten budynek nie przechodził jeszcze tak gruntownego remontu, ponieważ zawsze pieniądze były potrzebne na inne inwestycje – mówi Jarosław Wroński, burmistrz Bolkowa.

Wysokość wsparcia z urzędu marszałkowskiego wynosi do 75 procent wartości zadania, 25 procent stanowi wkład własny danej gminy. Poza zmodernizowaniem ratusza, remontom zostaną poddane chodniki w Bolkowie, na co gmina otrzymała ponad milion złotych dofinansowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group