Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 6785
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bój o oświatowy ster

Poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 15:39
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Bój o oświatowy ster
Fot. Jelonka.com
Kto przejmie fotel naczelnika wydziału oświaty urzędu miejskiego?

Waldemar Woźniak i Elżbieta Tarnowska aspirują do gabinetu pozostawionego przez Ryszarda Wacha, byłego naczelnika oświaty zwolnionego przez prezydenta Marka Obrębalskiego.

To dwie spośród trzech osób, które zgłosiły się do konkursu i które jednocześnie spełniły wymogi formalne, aby przystąpić do finałowej rozgrywki. Oprócz Waldemara Woźniaka i Elżbiety Tarnowskiej był jeszcze Robert Tarsa, były wójt Podgórzyna, który w międzyczasie został pełniącym obowiązki dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

W środowisku jeleniogórskiej oświaty panuje przeświadczenie, że przedłużający się brak osoby zarządzającej edukacją nie wychodzi szkole na dobre. Tym bardziej, że resortowe stanowisko zastępcy prezydenta do spraw, między innymi, oświaty, wciąż pozostaje nieobsadzone.
W poprzedniej kadencji za edukację odpowiadali najpierw Bogusław Gałka, a po jego odejściu z urzędu, przez kilka miesięcy do październikowych wyborów – Andrzej Bira, kojarzony ze środowiskiem lewicy.

Samorządowcy przekonują, że sytuacja nie wymyka się spod kontroli, a nowy naczelnik już wkrótce wejdzie do gabinetu. Z kuluarowych wieści wynika, że większe szanse ma Waldemar Woźniak z Łomnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group