Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4745
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bój o oświatowy ster

Poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 15:39
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Bój o oświatowy ster
Fot. Jelonka.com
Kto przejmie fotel naczelnika wydziału oświaty urzędu miejskiego?

Waldemar Woźniak i Elżbieta Tarnowska aspirują do gabinetu pozostawionego przez Ryszarda Wacha, byłego naczelnika oświaty zwolnionego przez prezydenta Marka Obrębalskiego.

To dwie spośród trzech osób, które zgłosiły się do konkursu i które jednocześnie spełniły wymogi formalne, aby przystąpić do finałowej rozgrywki. Oprócz Waldemara Woźniaka i Elżbiety Tarnowskiej był jeszcze Robert Tarsa, były wójt Podgórzyna, który w międzyczasie został pełniącym obowiązki dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

W środowisku jeleniogórskiej oświaty panuje przeświadczenie, że przedłużający się brak osoby zarządzającej edukacją nie wychodzi szkole na dobre. Tym bardziej, że resortowe stanowisko zastępcy prezydenta do spraw, między innymi, oświaty, wciąż pozostaje nieobsadzone.
W poprzedniej kadencji za edukację odpowiadali najpierw Bogusław Gałka, a po jego odejściu z urzędu, przez kilka miesięcy do październikowych wyborów – Andrzej Bira, kojarzony ze środowiskiem lewicy.

Samorządowcy przekonują, że sytuacja nie wymyka się spod kontroli, a nowy naczelnik już wkrótce wejdzie do gabinetu. Z kuluarowych wieści wynika, że większe szanse ma Waldemar Woźniak z Łomnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
225
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
36%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group