Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 9905
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Boiskowa kosmetyka

Piątek, 7 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 7 lipca 2006, 13:39
Autor: TEJO, ŁS
Kotlina Jeleniogórska: Boiskowa kosmetyka
Fot. Arkadiusz Piekarz
Porządkowanie trybun i naprawa murawy: oto prace prowadzone na stadionie miejskim przy ulicy Złotniczej. Nie było na nim ekip remontowych od kilku lat. Obiekt ma wyglądać ładniej, choć roboty są tylko powierzchowne.

Międzyszkolny Ośrodek Sportu dostał 5 tysięcy złotych z budżetu miasta i 1,5 tys zł z Miejskiego Klubu Sportowego Karkonosze Jelenia Góra. Za te pieniądze załatana ma być murawa boiska. Wysypano środki chwastobójcze i położono darń na wytarte miejsca boiska. Z tych środków robi się także porządek na trybunach bocznych i ławkach znajdujących się naprzeciwko trybuny głównej.

Ostatnia modernizacja stadionu przy Złotniczej miała miejsce 11 lat temu przed organizacją w mieście i okolicach Sześciodniówki Motocyklowej „Enduro’95”. Od tego czasu na bocznych trybunach zdążyły wyrosnąć spore krzewy. Teraz są wycinane.

Zdaniem niektórych przydałaby się kompletna wymiana stadionowej murawy, a nie tylko półśrodki. Na takie przedsięwzięcie nie ma jednak pieniędzy. Zabraknie też złotówek na remont przystadionowych zabudowań. Te liczą sobie grubo ponad 20 lat. Dociekliwi pamiętają, że powstały w latach 70-tych ubiegłego wieku, kiedy przez Jelenią Górę dwukrotnie przejeżdżał kolarski Wyścig Pokoju.

To nie jedyny „sportowy” remont w regionie. Również stadion Metgum w Podgórzynie będzie zmodernizowany dzięki dotacji, jaką gmina dostała z Urzędu Marszałkowskiego.
Tam jednak powstanie zupełnie nowa murawa oraz asfaltowe boiska do koszykówki i piłki ręcznej, a także bieżnia i trybuny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
889
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Klasyki zjechały do Kowar
 
112
Stłuczka w centrum
 
Kultura
Wykłady pani profesor i pana doktora
 
Kultura
Pokój zwierzeń w BWA
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group