Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 2093
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boisko w Sobieszowie będzie jak nowe

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 6 maja 2011, 9:00
Aktualizacja: 9:01
Autor: Angela
Firma Ogrodnicza Leśniewscy – Architektura Zieleni z Chełma (lubelskie) podjęła się zagospodarowania terenu rekreacyjnego w Sobieszowie przy zbiegu ul. Dembowskiego i Kamiennogórskiej na Osiedlu Żeromskiego i Makuszyńskiego w Sobieszowie.

Miastu w końcu udało się wyłonić wykonawcę, który za tę usługę otrzyma niemal 119 tys. zł. Zadanie dotyczy zagospodarowania dużego i obecnie niewymiarowego boiska do piłki nożnej, które z związku z wieloletnim eksploatowaniem ma nierówną nawierzchnię i nie spełnia już swojego zadania. Ponadto zadaniem wykonawcy będzie stworzenie nowych alejek spacerowych, postawienie ławek, koszy na śmieci oraz ogrodzenia.

Na przetarg do tego zadania zgłosiło się trzech przedsiębiorców, z czego jedna z ofert została odrzucona. Najwyższa cena zaproponowana przez przedsiębiorców to ponad 124 tys. zł. Wartość tych prac szacowano wstępnie na niemal 150 tys. zł. Wykonawca na zrealizowanie usługi ma czas do końca czerwca.

Jest to drugi etap zagospodarowania terenu rekreacyjno-sportowego u zbiegu ulic Dembowskiego i Kamiennogórskiej na Osiedlu Żeromskiego i Makuszyńskiego w Sobieszowie. W pierwszym etapie zrealizowanym w minionym roku wybudowano boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z poliuretanu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~MS 6-05-2011 13:56
Kalkulacja wstępna przewiduje 150 tyś. PLN. Pewnie sporządzona jest przez fachowca w oparciu o cenniki i realia rynkowe. Zlecenie wykonane zostanie o 31 tyś. PLN taniej i to przez firmę z drugiego końca Polski. W takim przypadku koszty logistyczne są większe. Zatem moje pytanie brzmi: gdzie zostanie zaoszczędzona kasa skoro według wyceny takie boisko powinno kosztować 150 tyś. PLN. Można się już spodziewać oszczędności na jakości materiałów (np przygotowania podłoża i rodzaju trawy). To są właśnie przetargi w których jedynym kryterium jest cena. Potem dostajemy produkt, który nie wytrzymuje eksploatacji już po kilku miesiącach.
~krzych 6-05-2011 14:27
A ja się pytam komu i dla kogo to boisko będzie służyło i kto nim będzie się opiekował gdyż znając nasze realia boisko pozostanie samopas i nie bedzie nawet komu go kosić a to w takim wypadku mija się z celem.Kasa wyrzucona w błoto!
ebee 6-05-2011 16:30
Do MS. Takie jest w Polsce urzędnicze myślenie. Jedyne kryterium to cena. Nikt nie pyta o zachowanie technologii, gwarancję. Tylko w Jeleniej Górze daje się np. na remontowane drogi 3lata gwarancji !. To skandal, ale nikogo to jakoś nie rusza. Efekty takiego "gospodarowania" widac na każdym kroku. Ale i od półwieku zgoła mamy u steru tych samych ludzi, widać nieomylnych, bo przynajmniej "na papierze" niczego nie spaprali. No, a rzeczywistość ? Od wyborów do wyborów "jakość to jest" Pozdrawiam, EBEE
~ 6-05-2011 17:32
Superancko!!!
~ 6-05-2011 18:44
A moze drogi by tak wyremontowali,a nie boiska jedno obok drugiego!
~maczek 7-05-2011 1:27
do ms najlepiej wygrać cudem przetarg za grosze a potem mieś roboli w dupie tanim kosztem i byle jak bo już jak kosztorys ciut wyższy to be.....
~ppor. 7-05-2011 1:41
A ja się pytam po co i dla kogo? W tamtym roku zostały naprawione ławki na których odbywają się co wieczór alkoholowo-seksualne orgie w dzień jest pełno potłuczonych butelek, bongosy po wypalonej trawce oraz zużyte kondomy - czy tak ma wyglądać skwer ? Ps: część nowo postawionych ławek młodzież we własnym zakresie połamała.
riki_tiki 7-05-2011 10:01
Do PPOR : sądze iż nie masz racji , gdyż na boisku jest lepiej niż było ... młodzież spokojnie gra na mniejszym boisku w kosza i jest wszystko dobrze ... i nie ma żadnych alkoholowo-seksualnych orgi ;/... najpierw popatrz a pożniej się wypowiadaj. Pozdrawiam ;D
~pulan 7-05-2011 14:37
Trochę szkoda tej starej gruszy którą wycieli. Zawsze można było się przed słońcem schronić. Cieszę się że będzie gdzie z dziećmi pokopać piłkę, choć nie wróżę długiego życia tej inwestycji. W Sobieszowie od dawna nie szanuje się publicznego mienia. Mam nadzieję że tym razem będzie inaczej. No i pytanie kto o to będzie dbał? Trawę trzeba kosić i to często.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group