Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3728
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Boisko przy „Mechaniku” dostępne nie tylko dla uczniów

Poniedziałek, 28 marca 2016, 8:19
Aktualizacja: Wtorek, 29 marca 2016, 7:56
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Boisko przy „Mechaniku” dostępne nie tylko dla uczniów
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– W ostatnich dniach mój syn chciał pograć z kolegami w piłkę na boisku przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”, ale okazało się, że nie wpuszczają tam dzieci spoza szkoły. Dlaczego? – pyta jeden z rodziców, który poprosił naszą redakcję o wyjaśnienie sprawy. – Tak nie jest – twierdzi dyrektor szkoły Wanda Kozyra. – Od godz. 15.30 do godz. 21.00 boisko jest ogólnodostępne i mogą z niego korzystać wszyscy, ale na własną odpowiedzialność – dodaje.

Dyrektor szkoły zapewnia, że o tym problemie słyszy po raz pierwszy. – Nikt nam się nie skarżył, że nie został wpuszczony na nasze boisko – mówi Wanda Kozyra. – Brama tego obiektu zawsze jest otwarta. Jeśli taka sytuacja miała miejsce, to musiała wynikać z nadgorliwości dozorcy. Ja nie mam nic przeciwko temu, by po zajęciach szkolnych z boiska korzystali również inni. Można grać zarówno w piłkę nożną, jak i koszykową. Nasi uczniowie wyszli na nie jednak dopiero w minionym tygodniu, bo wcześniej leżał śnieg i nie było warunków do gry – dodaje.

Nowe boisko przy „Mechaniku” o wymiarach 24 x 46 metrów otwarto w grudniu 2015 roku. Kosztowało ono ponad 400 tys. zł i powstało w miejscu zaniedbanego parkingu, na którym często pojawiały się błotne kałuże. Plac został odwodniony i oświetlony.

Komentarz autorki:
Sprawdziliśmy. Pogodz. 15.30 rzeczywiście bramka boiska jest otwarta. Nie zostaliśmy też przez nikogo zatrzymani, kiedy wchodziliśmy na murawę. Wanda Kozyra natomiast zachęca do kontaktu z dyrekcją szkoły w każdej sprawie, również tej związanej z przyszkolnymi obiektami sportowymi.
Angelika Grzywacz - Dudek

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group