Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 2090
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bo w życiu śmiech jest najważniejszy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 12 stycznia 2011, 15:16
Aktualizacja: 15:18
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
„Z humorem przez życie”, a na pewno przez poniedziałkowy wieczór poprowadziły widzów „Seniority”, kabaret działający przy Klubie Nauczyciela, a występujący po raz pierwszy na deskach sali teatralnej Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu.

Kabaret „Seniority” działa pod egidą Klubu Nauczycielskiego dopiero od czterech miesięcy, natomiast powstał cztery lata temu. W skład jego, oprócz czterech pań (Bożena Hes-Cesarz, Sabina Tomaszewska, Helena Wiśniewska, Urszula Musielak), wchodzi też dwóch panów: Lucjan Suchodolski grający na klawiszach oraz Stanisław Świcarz, który oprócz ciętych dowcipów i ciekawych skeczy zaprezentował także zaskakujące sztuczki magiczne.

– Większość skeczy jest naszym autorskim pomysłem, ale korzystamy również ze znanych utworów wielkich literatów, poetów czy też kabaretów. Czołówki, zakończenia, monologi układamy sami. Tematyka naszych występów zawarta jest w samym tytule czyli „Z humorem przez życie”, z miłością przez świat, najczęściej jest to satyra na otaczającą nas rzeczywistość. Raczej nie bawimy się w tematy polityczne. Występujemy głównie dla seniorów, aby ich rozerwać, odciągnąć od codzienności, by poczuli się wyjątkowo. Robimy to z pasją, za darmo bo nie każdego stać żeby iść na prawdziwy kabaret, a i dla nas jest to świetna zabawa, dzięki której realizujemy nasze ukryte marzenia – wyznali kabareciarze.

„Seniority” swym kabaretem pobudzają publiczność do życia, przede wszystkim do wesołego życia. Artyści zaprezentowali takie skecze jak m.in.: „Marian i Helka”, „Gałganki”, „Weterynarz”, monolog Hanki Bielickiej „Nie przeproszę”, „Lokomotywa”, piosenka „Być kobietą” i „Przyjaciółki”.

Nie zabrakło również jednego, choć jakże znaczącego wątku politycznego, a mianowicie zachwytu nad wąsikiem oraz urodą wybranego w grudniu ubiegłego roku prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły. Warto podkreślić, że większość barwnych strojów wykonują sami artyści.

Kabaret ma już na koncie wiele występów i konkursów. Jego członkowie prezentowali swą twórczość na akademii z okazji rocznicy „Solidarności”, występowali w Hotelu Mercure Jelenia Góra, także dla seniorów grali w Borowicach, w Przesiece, w Domu Pogodna Jesień, dwukrotnie w Złotoryi. Kabaret „Seniority” wkrótce wystąpi w Uzdrowisku Cieplice oraz w Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group