Piątek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 11228
Zalogowanych: 31
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bo rodzice za dużo pili

Czwartek, 8 lipca 2010, 15:50
Aktualizacja: 15:50
Autor: KMP
Policjanci podczas interwencji domowej zatrzymali nietrzeźwych rodziców, którzy sprawując opiekę w takim stanie nad trójką swoich dzieci mogli stworzyć zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Jest też podejrzenie, że para znęcała się nad pieskiem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19.30. Policjanci pojechali na interwencję, gdzie według zgłoszenia kobieta i mężczyzna znęcali się nad psem. Funkcjonariusze w we wskazanym mieszkaniu zastali 66-letniego mężczyznę, który oświadczył, że w mieszkaniu nie ma psa.

W trakcie rozmowy z sąsiedniego pokoju wybiegł jednak kilkumiesięczny piesek, wyraźnie zaniedbany, niedożywiony z widocznymi ranami na pysku. Wówczas mężczyzna oświadczył, że zwierzę należy do jego 34-letniej córki. W mieszkaniu tym przebywał również jej 37-letni mąż i trójka dzieci w wieku od 8 do 13 lat – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

Rodzice i dziadek byli nietrzeźwi. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kobiety i jej ojca wykazało blisko 2 promile, a ojca dzieci 3,4 promila alkoholu. Dzieci były zaniedbane, a dwójka z nich uskarżała się na bóle brzucha. Zostały przewiezione do szpitala.

W mieszkaniu panował bałagan i wszędzie porozrzucane były butelki po wódce, puszki po piwie i kieliszki. Rodzice zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Zwierzę umieszczono w schronisku.

– Policjanci przyjrzą się sytuacji w tej rodzinie i sprawdzą czy rodzice opiekując się w takim stanie dziećmi nie stworzyli zagrożenia dla ich życia i zdrowia, sprawdzą również czy para faktycznie znęcała się nad swoim psem. Jeżeli potwierdzą się te zarzuty, wówczas rodzicom grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje podinsp. E. Bagrowska

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group