Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2544
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bo do tanga trzeba wielu

Poniedziałek, 14 lipca 2008, 15:23
Aktualizacja: Wtorek, 15 lipca 2008, 15:10
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bo do tanga trzeba wielu
Fot. TEJO
Spektakl przygotowywany przez młodzież, która uczestniczy w warsztatach na scenie Teatru Jeleniogórskiego, nabiera barokowych rumieńców. Młodzi ludzie opracowali już większość scen. Ćwiczą nowe elementy. Wśród nich jest porywający taniec kłótni: tango.

Dlaczego akurat tango? – Chcemy w ten sposób pokazać uczucia, ekspresję. Tanecznym gestem i ruchem. Zdajemy sobie sprawę, że mamy za mało czasu, aby dopracować idealnie zatańczone tango, dlatego nasze będzie typowo teatralne, aktorskie – mówi Grażyna Tabor, reżyserka przedstawienia.

A na scenie jest coraz bardziej kolorowo i klimatycznie, bo uczestnicy „Lata w teatrze” dostali dziś kostiumy i po raz pierwszy wyszli w nich na scenę. I zrobiło się rzeczywiście barwnie! Monochromatyczny antyk przechodzi w kontrastowe średniowiecze: raz tryskające tęczą, innym razem – czarne i posępne.

Do tego jest barok! Pudrowana „opera” z divą i młodymi aktorami, którzy przy dźwiękach arii Haendla, obżerają się aż do granic możliwości zawartością barokowego stołu. Kolorystyka jako żywo z obrazów tamtej epoki. A muzyka dopełnia tej pompatycznej sceny.

Potem będzie wspomniane tango, które dziewczęta i chłopcy dziś ćwiczyli pod okiem Grażyny Tabor. Reżyserka demonstrowała figury, które w rytmie „La Cumparsity” oraz „Media Luz” powtarzali dodając do tego własną dozę interpretacji młodzi adepci sceny. Inni, pod okiem pozostałych instruktorów: Koryny Opali-Wnuk, Jacków: Paruszyńskiego i Grondowego oraz Tadeusza Wnuka, szlifowali już opracowane elementy przedstawienia „Z księgi kolorów”. Premiera coraz bliżej: już w nadchodzącą sobotę o godz. 18! Powtórka – w niedzielę. Wstęp wolny!

Uczestnicy warsztatów prowadzą blog, w którym opisują swoje wrażenia z każdego dnia "Lata w teatrze". Sprawdź:

http://latowteatrze-jg.blog.onet.pl


Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group