Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6903
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Blokada na Bema

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 8 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 sierpnia 2007, 13:29
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Protest mieszkanki przeciwko kontrowersyjnemu objazdowi przez jej teren.

Ewa Ciepła nie chce objazdu, który przebiega przez jej działkę. Od miesiąca - z powodu zamknięcia na czas remontu sąsiednich ulic - codziennie kursują tamtędy samochody osobowe, dostawcze, autobusy MZK, a nawet autokary.
Miejski Zarząd Dróg i Mostów przeprowadził tamtędy objazd do Jagniątkowa. Nawierzchnia została w tym celu specjalnie utwardzona.

– Objazd poprowadzono bez naszej zgody i jakiegokolwiek wcześniejszego poinformowania. Przecież formalnie powinniśmy wyrazić zgodę i podpisać np. umowę dzierżawy gruntu – żali się pani Ewa. – Przez nasz teren przebiega odcinek drogi o długości kilkudziesięciu metrów. Nikt nie zwrócił się do nas z zapytaniem o zgodę, a my nie blokowaliśmy przejazdu, ponieważ nie chcieliśmy wprowadzać utrudnień w ruchu – dodaje.
Ewa Ciepła próbowała załatwić całą sprawę drogą formalną, ale gdy nie przyniosło to oczekiwanych efektów, zdecydowała się na bardziej drastyczny krok.

– W poniedziałek poinformowałam go, że jeżeli nikt nie skontaktuje się ze mną, w środę zablokuję drogę. Poradzono mi, abym odwołała się do prezydenta. Próbowałam porozmawiać z zastępcą prezydenta Łużniakiem, ale był nieuchwytny. Od sekretarki usłyszałam, że powinnam zadzwonić we wtorek o godz. 10.00. Tak też zrobiłam, ale prezydenta nie było, miał pojawić się za kilka minut – ponownie zadzwoniłam i sytuacja się powtórzyła. Zostawiłam kontakt do siebie, a sekretarka obiecała, że p. Łużniak na pewno tego samego dnia skontaktuje się ze mną. Niestety, nie doczekałam się – dodaje.

Zgodnie z zapowiedzią, po godz. ósmej rano w środę, Ewa Ciepła zablokowała przejazd. Dopiero wtedy zjawił się Stanisław Kurpiel. – Był zbulwersowany i zarzucał mi, że robię cyrk. Pojawił się też Jerzy Bigus, z-ca dyrektora MZDiM. Zdziwił się, gdy powiedziałam mu o całej sytuacji, bo okazało się, że pracownicy o niczym go nie poinformowali. Gdybym wiedziała, że są tacy niekompetentni, od razu zwróciłabym się „do góry. Obiecał, że geodeci zajmą się obniżeniem gruntu, MZDiM zawrze ze mną również umowę dzierżawy, a po zamknięciu objazdu, droga zostanie przywrócona do pierwotnego stanu – wyjaśnia.

Przed południem pojawił się pracownik MZDiM, który przywiózł pismo podpisane przez Jerzego Łużniaka. – Obiecali, że do 14 sierpnia otrzymam umowę dzierżawy wraz z warunkami finansowymi. Nie satysfakcjonuje mnie do końca takie rozwiązanie, bo przez mój teren w dalszym ciągu będą jeździć samochody i autobusy, ale dla dobra mieszkańców nie będę na razie blokować drogi – mówi Ewa Ciepła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz

~wku....ny kierowca 8-08-2007 11:39
a przepraszam co szanowna pani proponuję, żeby rozwiązać tę niedogodność!?
~kunegunda 8-08-2007 11:43
a gdzie ta Bema mozna dojechac?to boczna uliczka
~Sobieszowianin 8-08-2007 12:21
Ulicą Bema można dojechać do dalszego ciągu ulicy Karkonoskiej, gdzie na dolnym jej odcinku odbywa się remont drogi.
~Emeryt 8-08-2007 12:44
A co po jej ogródku puścili czy jak?
~Licu 8-08-2007 13:19
Noi właśnie po jej ogródku. Nie dziwię się tej pani, jak by mnie tak potraktowali, też bym zablokował.
~konkretny 8-08-2007 13:34
Ciekawy jestem,jakby Wam puscili droge przez dzialke?
~TED 8-08-2007 13:42
Ja bym pobierał tzw. myto na miejscu tej Pani.Dopiero by się obudziły władze.
~toja 8-08-2007 13:46
i bardzo dobrze – jak urzędnicy nie potrafią rozwiązać tego inaczej, to trzeba sięgnąć po bardziej drastyczne środki.. też bym tak zrobiła na jej miejscu! powodzenia!
~Kierowca JG 8-08-2007 13:57
Nie po ogródku, tylko po łące obok posesji, leżącej poza terenem ogrodzonym, po nieużytku. Rozumiem tą Panią, chce sobie zarobić, ale ja np. stałem tam prawie godzine i o tą godzinę spóżniłem sie na spotkanie, może teraz ta Pani wytłumaczy mojemu pracodawcy dlaczego sie spóżniłem? Pozatym ciekaw jestem jak by czuła sie Pani Ciepła gdyby musiała jadąc do jeleniej góry nadrabiać 15 km (objazd przez michalowice, jedyny możliwy po tym zablokowanym)?
~d3m0l 8-08-2007 14:31
Socjalistyczne metody włażenia na czyjś teren bez pytania, w takich sytuacjach popieram UPR w sprawie prawa posiadania broni o ochrony prywatnego mienia. Jakby w Stanach rolnikowi jakiś buldożer zaczął utwardzać drogę na jego polu to kierowca dostałby od razu ze śrutu. Też mam ziemię i też pewnej firmie wydało się, że za darmo wprowadzi mi ciężki sprzęt i zakopie swoje instalacje w mojej ziemi, niestety przejechali się prywatne rzecz święta, a sami to na swoich klientach zdzierają na ile im ustawy pozwloą.
~rtertete 8-08-2007 14:31
A dlaczego ta pani ma proponować jakieś rozwiązanie?! Nie pomerdało wam się w główkach?! Ktoś wchodzi bez pytania na posesję i ona ma się z tego cieszyć?! Kogo obchodzi twoje spóźnione spotkanie?
~obserwator 8-08-2007 14:52
gdzieś trzeba dorobić. Nie ma ruchu w sklepie u Pani Ciepłej a podatki trzeba opłacać, media i ludzi też. A tu leżą pieniądze, to jest bezwzględny kapitalizm
~Ryszard 8-08-2007 14:58
Kiedy w tym kraju bedzie egzekwowane prawo wlasnosci.Cale panstwo jest chore w tym kierunku.Na zachodzie za wejscie grozi kulka w d––e,a co dopiero jezdzenie.Ale sie nie dziwie ludziom ktorzy tego nie znaja.Dziwie sie urzednikom,ze tak podstawowych praw nie znaja.Identycznie bylo z prowadzeniem magistrali wodnej.Tez nie poinformowali.Oni pilnuja tylko swoich stolkow.
~DoRo 8-08-2007 15:06
Jak najbardziej popieram Panią Ewą. Poprowadzenie drogi przez jej prywatną posesję bez stosownej umowy zawartej przed faktem dokonanym jest naruszeniem prawa. Uważam że w tej sytuacji Pani Ewa, nawet po zawarciu umowy dzierżawy powinna wystawić fakturę MZDM w kwocie dzierżawy plus kara za bezumowne korzystanie z jej własności. O ile sprawa nie poskutkuje powinna wynając prawnika i skierowac sprawę na drogę sądową. Mieszkamy w końcu państwie prawa. Osobiście uważam że ktoś w MZDM powinien stracić stołek za takie samowolki.
~mieszkaniec 8-08-2007 15:46
zarząd dróg i mostów pobiera opłatę za zajęcie pasa drogowego np: pod inwestycje, handel itp. w określonej wysokości więc nie ma powodu aby sam za darmo zajmował czyjś teren .
~xyz 8-08-2007 15:59
A jakby tak po nieogrodzonej działce p. Kurpiela sobie pojeździć??? Poszanowanie własności prywatnej!!!
~Do Kierowca JG 8-08-2007 16:26
A kogo obchodzi Twoje spotkanie, rodzice Cię za bardzo rozpieścili czy co , że się tak żalisz ? Trzeba było wybrać inne miejsce na mieszkanie , a nie takie zadupie skoro jesteś taki światowy człek i wszystko Ci sie należy. Z takimi problemami to idź do konia. Koń ma duży łeb to Cię wysłucha !
~obserwatorIII 8-08-2007 17:44
Mnie bulwersuje niekompetencja władzy oraz arogancja Prezydenta.Mieszkaniec w ważnej sprawie tak dla siebie jak i miasta chciał się spotkać z władzą i co i nic.Czy tak trudno było wykonać telefon z Ratusza proponując termin spotkania.Tak wygląda w Jelonce kontakt władzy z mieszkańcami.
~ania z sobieszowa 8-08-2007 18:48
Wcale sie nie dziwię, że właściciel broni swojej własności. Tylko w naszym kraju własność to coś co nie ma znaczenia. Jak chcesz rozbić namiot na czyjejś łące do dobrago tonu należy zapytać o zgodę właściciela a co dopiero objazd po czyimś polu prowadzić!!! W tajemnicy nasze władze to chciały zrobić czy co?! Znam Panią Ciepłą i serdecznie ją pozdrawiam. Każdy kto coś własnego ma ją zrozumie. A władze powinny się wstydzić!
~do kierowca JG 8-08-2007 18:53
ogrodzone czy nie to nie ważne ważne kto ma akt własności. Swojej działłki możesz sobie nie ogradzać ale to nie znaczy że można po niej objazd prowadzić
~Kierowca JG 8-08-2007 18:59
Jak masz cos do moich rodziców to może sie spotkamy i sobie to wyjśnimy? Pozatym droga (ścieżka) istniała w tym miejscu od bardzo dawna, korzystali z niej ludzie i jakoś wtedy P. Ciepłej to nie przeszkadzało, ale teraz jak za darmo mozna zrobic sobie reklame w telewizji to od razu afere robić, popieram obserwatora – może pani Ciepła chiał tym zwiększyć obroty swojego "sklepu". Żałuje ze nie jeżdze większym samochodem bo zrobił bym tak jak pewien Pan który stał tam wywrotką – pojechał bokiem przez krzaki i w d.. miał Ciepłą.
~css 8-08-2007 19:14
Popieram kobiete. ja tamtedy czesto chodze i tak sie kurzy jak jest sucho że człowiek później cały biały jest i oddychać nie ma czym.
~konkretny 8-08-2007 19:34
To nie ma znaczenia,czy bylo znaczone czy inaczej rozwiazane!O co sie w koncu wszyscy bijecie?To znaczy,ze w wyborach zdecydowaliscie,ze nie bedzie socjalizmu,a prawo wlasnosci bedzie przestrzegane.Koniec,kropka
~Jamnik 8-08-2007 19:48
Jeżeli jest to własnośc prywatna to powinno być+święte+ W Polsce jest brak poszanowania własności prywatnej. Nawet parkowanie na ulicy przy prywatnej posesji bez zgody właściciela powinno być zabronione.
~tomek 8-08-2007 19:54
Kierowca–czemu ci tak zależy aby pani Ewie dowalić??????Masz na tyle chęci i rozumu aby zrozumieć , że własność to rzecz święta.Na tym wszelkie dywagacje na ten temat powinny się skończyć. Nasza władza pokazała jak szanuje swoich mieszkańców i wyborców.Ja na miejscu pani Ewy nie byłbym tak cierpliwy.
~mieszczanin 8-08-2007 20:22
A pamiętacie sprawę – nie wspomnę nazwiska, bo nie pamiętam – na obwodnicy. Słowa uznania dla Pani Ewy. UM – jak zwykle tchórzy. Aleśmy sobie wybrali a On sobie dobrał wspólpracowników,
~Noisy 8-08-2007 20:52
Nagle jak zablokowali drogę to i prezydent sie znalazł!! widać, jak można na nich liczyć!!! Bardzo dobrze pani Ewo!! Widocznie nie można tu postępować inaczej, to jest Polska, jak się człowiek nie upomni to go wykorzystają jak tylko sie da!!
~wiecie co 8-08-2007 21:27
wiecie co, co ma władza do nieudolności urzędników nie pierwszy raz mzdim "popisuje się" pocieszające jest to, że ta władza zaczęła robić czystki szkoda tylko, że nagle zaprzestała jest parę podległych władzy podmiotów miejskich, gdzie wymiana powinna być zrobiona
~Panie prezydencie za piłę! 8-08-2007 22:07
Panie prezydencie łużniak! Niech pan w nocy zakradnie się i podpiłuje tę zaporę. Udrożni pan drogę i budowa znowu ruszy z kopyta. A przy okazji gratuluję pracowników w Miejskim Zarządzie Dróg.
~Obowiązki wice! 8-08-2007 22:12
Panie wiceprezydencie pan chyba nie daje sobie rady ze sobą i z obowiązkami.
~... 8-08-2007 22:14
ludzie jedzicie tam i zobaczcie jaka jest ta droga!!po jakim ogrudku tej pani jezdza?po jakiej posesji???przecuez dom jest oddalony o kilkanscie metrów a droga tam przechodziła zawsze!!!!a pozatym jak jest taka madra to turysci tez maja tam niechodzic???tam pokierowany jest niebieski szlak i zawsze był i cio byl jakis probke???a pozatym jagniatków i michalowice to niewielkie metropolia i wcale tych aut duzo nijezdzi?!!czy zawsze ktos komus w tym karju musi zycie utrudniac????jak sie maja mieszkancy dpstac do centrum???samolotem??czy płacic dwa razy drozszej za bilet bo w piechowicach jest inna strefa???nigdy nikomu nic niepsauje..jak nic nikt nierobila aby było ladniej i lepiej było zle teraz gdy cos sie ruszyło aby poprawic cos w obrebie miasta to pani Gosia sobie cyrki urzadza wstyd!!!!!!!!!!!!!!!
~obserwatorka 8-08-2007 22:39
Do pana kierowcy... tej drogi kiedys nie bylo po drugiej storonie jest tez nasza dzialka ale nasz mily pan sasiad sobie ja przygarnął a droge publiczna zasypał, a ze ludzie nie mieli gdzie chodzic wiec sobie inna ścieżkę wydeptali tam gdzie obecnie jest droga a wręcz aktualnie dwupasmówka... nie została ogrodzona droga żeby inni mieszkańcy okolicy mieli dostep do domów... ale jeśli już miasto wyznacza objazd i nie sugeruje sie mapami tylko tym co widzi i zaczynają kursować tam autobusy to już lekka przesada. I jeszcze jedno nie odrazu była blokowana droga tylko jeśli nie da sie załatwić normalnie sprawy a pracownicy w biurach/ urzędach udają ze nic nie wiedza i zbywają ludzi to niech mi Pan zaproponuje inne rozwiazenie ??
~Trochę wiem 8-08-2007 22:41
JAK OD GMIONY CHCE SIE KUPIC ALBO WEJWSC NA TEREN GMINY TO MOŻNA.A JAK NIE MOŻNA TO SIE MOWI ZE URZEDNICY SA ZLI.DLATEGO UWAZAM ZE WLASNOSC GMINNA TEZ JEST SWIETA A ZA NARUSZENIE TEJ WLASNOSCI POWINNY BYC TAKIE KONSEKWENCJE JAK ZA NARUSZENIE WLASNOSCI PRYWATNEJ.TAKICH CWANIACZKOW W J.G. JEST TROSZECZKE I O TYM DOSKONALE WIEDZA W ARCHITEKTURZE. GAZETA POWINNA NAPISAC O TYCH PRZYPADKACH .
~M@teusz 8-08-2007 22:55
A ja popieram właścicieli w/w działki tylko szkoda że znów pozwolili na przejazd aut przez ich posesję.Powinni na stałę zablokować ten przejazd.
~Se patsze 9-08-2007 2:58
Dowod na ignorancje prezydenta miasta , BRAWO . Gdyby to byla posesja kosciola to miasto placiloby slono .
~do trzech kropek 9-08-2007 7:51
Dziecko, nie ośmieszaj się!
~... 9-08-2007 9:33
dziecko?jak jestes taki madry i wszechwiedzacy to przyjedz i zobacz jaka jest sywtuacja...dziecko neostrady nic niewie a pisze!heh......luzie jak niewiecie jak jest naprawde to przyjedzcie i zobaczcie jak to wyglada..a nue w ciemno piszecie!!ludzie powinni byc tolerancyjni wobec siebie!!!
~janek 9-08-2007 9:35
znalazła się właścicielka drogi od siedmiu boleści. Umowy sie jej zachciało.
~Alex 9-08-2007 12:26
BRAWO ! niech wreszcie DURNIE ktorzy nami rzadza zrozumieja ze niedlugo dostana KOPA za samowole i nieudolnosc.
~KK 9-08-2007 12:57
1 – CZYTAJCIE ze zrozumieniem – przeciez p Ciepła probowała kontaktu z Urzedem Miasta! Nawet jakby chodziło o naroznik jej działki i tylko 1 m miała by droga na jej posesji to ktos z Urzedu powinien sie zaiteresowac sytuacja!! Ale jet tak ze jak sie nie zastrajkuje to nikt nie chce sluchac :/ 2 – Ciekawe ile z tych złośliwych komentarzy pochodzi od właścicieli konkurencyjnych sklepow ?? :P 3 – Zle robi ze sie o kase ubiega? Przeciez to jest jej działka, wiec musza jej zapłacić Co z tego ze niby zle to wyglada? A to moze nie powinniśmy sie np o ubezpiecznie po smierci bliskiego ubiegac? Przeciez to tez "brzydko wyglada" ?? Zarabianie na czyjejs smierci (wiem ze przesadne porownanie:))
~sulewska 9-08-2007 14:18
Bezprawie.Popieram.Ja protestuję i zagradzam.Koniec bezprawia urzędników i brak poszanowania prawa.Matactwo to geodetów jeleniogórskich specjalność!!!! ZAPRASZAM Danuta Sulewska Jelenia Góra dnia 13 maja 2007 r. ul. Czarnoleska 37 58–500 Jelenia Góra zarejestrowane w sekretariacie Prezydenta Miasta Jeleniej Góry SP/3410/07,wpłyneło 14 V 2007.r. Gmina Jelenia Góra Prezydent Miasta Jeleniej Góry Plac Ratuszowy 58 Zawiadomienie Zawiadamiam władze Miasta i Gminy Jeleniej Góry o mającej się odbywać akcji protestacyjnej pt." Wstyd Panowie Urzędnicy po raz Trzeci" Akcje prowadzić będzie Danuta Sulewska ur. 12 marca 1950 roku, zam. w Jeleniej Górze przy ul. Czarnoleskiej 37. Program akcji polegał będzie na : rozdawaniu ulotek protestacyjnych, wpis do ksiegi poszkodowanych. ustawieniu na czterech słupkach granicznych, tam gdzie powinny być od dawna wkopane, mojego gospodarstwa flag Państwowych Polski. Informacja planszowa szt.4 Akcja odbędzie się w języku, polskim, niemieckim i angielskim o charakterze pokojowym. Akcja odbywać się będzie od dnia Matki Boskiej Zielnej do dnia otrzymania decyzji ( 2 –4 decyzji) od władz miasta, na które to czekam od jesieni 2005r, i decyzji od Rady Miasta od 10 lutego 2007odnośnie naszego zrzeczenia się na działki 103 na rzecz Miastai Gminy Jeleniej Góry – darowizna 20 arów. Poczatek akcji o godz. 9 rano. Akcja odbywać się będzie całodobowo. Uczesniczyć może każdy,któremu zabrano bez uwłaszczenia grunty lub pomyłkowo błędnie je obliczono i nie poprawiono z urzędu, na podstawie okazanych dokumentów. Poszkodowani będą mile widziani w moim gospodarstwie. Punkt informacyjny geodezyjny bezpłatny z terenu osiedla Czarne. Gospodarstwo będzie zamknięte dla służb porządkowych miasta zgodnie z prawem pt. " mój dom moja twierdza". Akcja jest moim protestem za fałszowanie prawdy i opieszałość urzędu. Sprawa toczy się od maja 2000r. Otrzymują : 1. sekretariat Prezydenta Miasta Jeleniej Góry 2.Media elekronicznie. Danuta Sulewska
~D.... 9-08-2007 14:38
Każdy ma rację.Miasto robi drogę główną i nie ma gdzie zrobić objazdu a p.Ciepła broni swojej działki,powodzenia w tym sporze hehe.Ludzie dajcie sobie spokój,co auta maja rzeką jeździć?A droga tam była i o co sie kłócić?I tak na niej nikt nic nie robil to co za roznica czy ludzie tamtedy jezdza czy nie?Zaje..e sobie baranka o sciane:D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group