Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 12843
Zalogowanych: 70
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Blokada dla ceramicznych śmieci

Niedziela, 7 grudnia 2008, 15:15
Aktualizacja: 15:16
Autor: TEJO
REGION: Blokada dla ceramicznych śmieci
Fot. ŁOSG
Patrol straży granicznej zatrzymał do kontroli pojazd ciężarowy z 24 tonami stłuczki ceramiki stołowej. Kierowca wiózł te odpadki z Niemiec do Żarowa.

Pogranicznicy ze Zgorzelca w trakcie przeprowadzania czynności sprawdzających ustalili, że przewoźnik nie posiada zezwolenia na transport tych śmieci – poinformowała kpt. Joanna Woźniak z Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Na miejsce zdarzenia przybyli inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy potwierdzili, że ujawniony przez strażników granicznych transport jest nielegalnym odpadem ceramiki stołowej.

Pochodzące z Niemiec odpady miały trafić do przedsiębiorstwa w Żarowie. Wobec przewoźnika postępowanie karne wszczęła Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy chciałbyś aby tej zimy spadło w Jeleniej Górze dużo śniegu?

Oddanych
głosów
827
Tak
41%
Nie
53%
Jest mi to obojętne
6%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Tego najbardziej bali się nasi przodkowie
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Koń wrócił na wieżę w Kowarach
 
Inwestycje
Świetlna przemiana Placu Ratuszowego
 
Inwestycje
Znikną dziury na Drodze Sudeckiej
 
Kultura
Zdrojowy Teatr Animacji otwiera sezon "Brzydkim Kaczątkiem"
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group