Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3608
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Blisko śmierci w domowym barłogu

Środa, 23 grudnia 2009, 17:10
Aktualizacja: Czwartek, 24 grudnia 2009, 8:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Blisko śmierci w domowym barłogu
Fot. Policja
Tylko dzięki wysiłkom lekarzy udało się uratować życie 13–miesięcznego dziecka, które – wskutek karygodnych zaniedbań rodziców – w ciężkim stanie przywieziono do szpitala w Jeleniej Górze. Matka niemowlęcia była pijana, a w jej mieszkaniu panowały beznadziejne warunki bytowe. Kobiecie grozi kara do 10 lat więzienia.

Zapalenie płuc, odwodnienie organizmu i niedożywienie: oto diagnoza lekarzy, którzy uratowali dziecko z niewydolnością oddechową przyniesione przez nieznanego mężczyznę do izby przyjęć SOR Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Medycy określili stan dziecka jako bardzo ciężki. Dziecko natychmiast zostało poddane zabiegowi operacyjnemu, po czym przetransportowane na oddział intensywnej opieki medycznej do szpitala w Legnicy – informuje komisarz Bogumił Kotowski z policji.

W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili i zatrzymali rodziców dziecka. 28-letnia matka dziewczynki była pijana, miała ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
To, co zobaczyli funkcjonariusze w mieszkaniu, gdzie przebywało niemowlę, trudno opisać. Wszechobecny brud i nieznośny fetor. – Za spowodowanie u dziecka ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zatrzymanej kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności – mówi kom. B. Kotowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group