Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 8995
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Blask dla dobra cyklistów

Środa, 25 marca 2009, 7:46
Aktualizacja: Czwartek, 26 marca 2009, 8:09
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Blask dla dobra cyklistów
Fot. Angela
Odblaskowe, darmowe kamizelki – to pomysł Izersko–Karkonoskiego Towarzystwa Rowerowego na zwiększenie bezpieczeństwa wśród miłośników jazdy na cichych jednośladach.

W piątek, 27 marca, w hotelu Caspar Cieplicach odbędzie się uroczyste przekazanie rowerowych odblaskowych kamizelek policji i straży miejskiej. Te z kolei będą rozdawać stroje rowerzystom – poinformował Zbigniew Leszek, szef towarzystwa.

Rowerzyści są na naszych drogach mało widoczni. Często ulegają z tego powodu wypadkom, nierzadko tragicznym. Stąd pomysł działaczy IKTR, aby cyklistów ubrać w darmowe, błyszczące kamizelki. – Chcemy do akcji włączyć nie tylko samych zainteresowanych, ale również lokalnych przedsiębiorców i służby mundurowe, które te kamizelki miałby rozdawać – zapowiadają miłośnicy jazdy na dwóch kółkach.

Do akcji włączył się hotel Caspar z Cieplic oraz firma Philips. Sponsorowały zakup kamizelek. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego pokryje natomiast kosztu nadruku napisów – mówi Zbigniew Leszek, szef IKTR.

Rowerowe kamizelki różnią się od tych, które zakładają nocą kierowcy w przypadku awarii samochodu. Będą miały loga fundatorów. – Nie chodzi o to by ubierać w nie wszystkich rowerzystów, ale przede wszystkim tych, którzy na rowerze dojeżdżają do pracy i często nie mają lub szkoda im wydać nawet te pięć złotych. Chcielibyśmy, by tę „ochronną” odzież rozdawali strażnicy miejscy i policjanci, którzy patrolują miasto. Będzie to pierwsza taka akcja w Polsce i mamy nadzieję, że się przyjmie – mówi Z. Leszek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group