Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9103
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bitwa w ratuszu

Środa, 26 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 26 kwietnia 2006, 20:44
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Bitwa w ratuszu
Fot. Archiwum
Na sesji absolutoryjnej zbiorą się w czwartek jeleniogórscy radni. Będzie to jedno z ważniejszych posiedzeń przed kończącą się kadencją. I zapewne starcie politycznych adwersarzy przed jesiennymi wyborami.

Rajcy zdecydują, czy zaakceptować wyniki realizacji budżetu miasta w minionym roku. Sprawozdanie przedstawi szef stolicy Karkonoszy Józef Kusiak.

Z wieści nieoficjalnych wiadomo, że sprawozdanie raczej uzyska poparcie większości rajców. Wyniki budżetu pozytywnie ocenia Zofia Czernow, przewodnicząca komisji finansów. Jak powiedziała lokalnej telewizji, budżet został wykonany dobrze. – Uzyskano nawet ponadplanowe dochody – dodała. Podkreśla, że w części pochodzą one od ludzi, którzy płacą podatki od nieruchomości. Zdaniem przewodniczącej Czernow to dowód na to, że w mieście nie ma stagnacji i powstaje – jak określiła – „coś nowego”.
Nie było też sygnałów o nieprawidłowościach z Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Żadnych zastrzeżeń nie ma do sprawozdania Józefa Kusiaka nie miała komisja rewizyjna.
Z kolei skarbnik miasta, Janina Kurzawa także wykonanie miejskich finansów ocenia pozytywnie, ale podkreśla, że niektóre miejskie instytucje mają długi. Zakłady Gospodarki Lokalowej winne 12 milionów złotych, bo nie wszyscy najemcy mieszkań regularnie płacą czynsze.

Za to suchej nitki na budżecie nie zostawia radny Grzegorz Niedźwiecki. – Absolutorium jeżeli przejdzie, to głosami Klubu Radnych SLD, Klubu Radnych Zofii Czernow i co najmniej jeszcze jednego Józefa. Może też pomóc „nieprzewidziana” absencja jednego z radnych „niezależnych”. Radni ci jednak nie będą głosować za przyjęciem sprawozdania z działalności finansowej Prezydenta Miasta Jeleniej Góry w 2005 roku, tylko za absolutorium dla kolegi Józefa Kusiaka, czyli za sobą. Za swoją dotychczasową pozycją i ewentualną przyszłością – argumentuje Niedźwiecki.

Jego zdaniem dziurawe ulice to tylko jeden z powodów, aby głosować przeciw udzieleniu absolutorium.
Można się domyślać, że rękę na „nie” podniesie Robert Prystrom, największy polityczny adwersarz rządzącego układu.

<b> Przedwyborcze spekulacje </b>
Póki co na razie tylko Prystrom oficjalnie zapowiedział, że będzie startował w wyborach na prezydenta Jeleniej Góry. Wiadomo, że chęć na stołek w ratuszu ma także Grzegorz Niedźwiecki.
Obecny prezydent Józef Kusiak nie powiedział ani „tak”, ani „nie”. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie Sojusz Lewicy Demokratycznej rozważa wystawienie kandydatury Grażyny Malczuk.
Chrapkę na gabinet prezydenta ma Jerzy Łużniak, obecny szef komisji gospodarki komunalnej w radzie. Kandydowania nie wyklucza Ryszard Dzieciołowski, rajca i przedsiębiorca związany z Jeleniogórskim Forum Samorządowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group