Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7173
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bilans akcji „Bezpieczny weekend”

Poniedziałek, 23 czerwca 2014, 10:35
Aktualizacja: 10:39
Autor: 112
Długi weekend na drogach kotliny jeleniogórskiej minął spokojnie. W naszym regionie doszło do 17. kolizji i dwóch wypadków. Policjanci ukarali 277. kierowców za różne wykroczenia drogowe, zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych i 17. nietrzeźwych kierujących.

Od 18 do 22 czerwca br. na drogach regionu jeleniogórskiego panował duży ruch. W całym regionie doszło do 17 kolizji, których najczęstszą przyczyną była nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa oraz najechanie na tył .

Ponadto 19 i 20 czerwca br. w Jeleniej Górze doszło do dwóch wypadków.

Do pierwszego doszło ok. godziny 21.41 na skrzyżowaniu ulicy Wolności i Cervi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letnia kierująca pojazdem marki Fiat Brawo najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 43-letniemu kierującemu pojazdem marki Mitsubishi. W wyniku zdarzenia kierujący Mitsubishi doznał obrażeń powyżej dni 7, a po zaopatrzeniu medycznym został zwolniony do domu. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Do drugiego zdarzenia doszło 20 czerwca br. około 12.25 na ul. Wojska Polskiego
w Jeleniej Górze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 58-letni kierujący chevroletem włączając się do ruchu potrącił 82-letniego mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Pieszy trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

- Nad bezpieczeństwem mieszkańców kotliny oraz turystów, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską czuwali zarówno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, jak również policjanci prewencji. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze ukarali 277 kierowców za różne wykroczenia drogowe, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa i nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Łącznie funkcjonariusze w tych dniach ukarali 146 osób za różne wykroczenia , w tym za wykroczenia społecznie uciążliwe. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w tych dniach 17 nietrzeźwych kierujących, z których każdy stanowił poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego oraz zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych za usterki techniczne – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ponadto od 18 do 22 czerwca br. policjanci zatrzymali sześciu , którzy kierowali pojazdami wbrew zakazom sądowym. W tym okresie policjanci obsłużyli 366 interwencji i wylegitymowali 1304 osoby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group