Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8648
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region/Kraj: Bike Maraton 2021: Karty odkryte

Poniedziałek, 22 lutego 2021, 15:24
Aktualizacja: 15:26
Autor: MDvR
Region/Kraj: Bike Maraton 2021: Karty odkryte
Fot. organizator
Kilka tygodni temu zaprezentowano daty imprez zaplanowanych na sezon 2021. Teraz czas na miejscowości, w których odbywać się będą poszczególne edycje Bike Maratonu. Organizatorzy odkrywają karty stopniowo, licząc się z tym, że zbliżający się sezon znów może zamienić nasze plany w ruletkę.
- W tym roku wszyscy jednak wiemy dużo więcej. Wiemy jak wyglądał ubiegły rok i domyślamy się jak może wyglądać ten. Wiemy też, że nawet w ścisłym sanitarnym reżimie i z listą rządowych obostrzeń w rękach, jesteśmy w stanie organizować nasze zawody sprawnie i bezpiecznie. Oczywiście mamy też nadzieję, że powoli i stopniowo będziemy wracać do normalności, w tym również normalności sportowej. Przez ostatnie tygodnie pracowaliśmy mocno nad poniższym kalendarzem, dopasowując go, zmieniając i szlifując. Kilku radykalnych zmian trzeba było dokonać, wybrać najlepsze warianty i ostatecznie zatwierdzić tę listę. Wiemy że wielu zawodników na nią czeka. My i nasi partnerzy jesteśmy gotowi - zdradzają organizatorzy przedsięwzięcia.

Szykowane są też zmiany w systemie zapisów do Bike Maratonu. - Chcemy aby można się było zgłaszać tylko na jedną wybraną edycję, korzystając z zapisów, które uruchamiane będą bezpośrednio przed zawodami (3-4 tygodnie przed każdym maratonem). Nie będzie więc możliwości zapisania się w maju na finał BM w październiku. Musimy mieć pewność, że dana edycja się odbędzie. W związku z tym chcemy w tym roku (i tylko w tym roku!) zrezygnować ze sprzedawania pakietów kilku wybranych startów. Nie możemy oferować czegoś, co może się nie wydarzyć. Dla zawodników sprawa również będzie jasna i czytelna – będą mieli pewność, że wyścig na który się zgłaszają na pewno się odbędzie i unikniemy również loterii związanej z przenoszeniem wykupionych startów i zastanawianiem się czy uda się je w tym roku wykorzystać - dodają organizatorzy.

Tegoroczny sezon chcą zacząć (i przy okazji oficjalnie zakończyć poprzedni – po odwołanym finale) w Miękini. Ten start planowany jest na 17 kwietnia i robione jest wszystko żeby wyścig w tym terminie mógł się odbyć. Wszyscy czekają na rozwój sytuacji epidemicznej, na nowe rozporządzenia i wytyczne rządowe. Jeśli nie będzie możliwości startu w tym terminie jest termin rezerwowy – 28 sierpnia.

- 2 maja planujemy wyjątkowy wyścig w Jeleniej Górze, czyli UCI MTB Marathon Series. Ma to być jeden z sześciu maratonów tej klasy na świecie. Terminy rezerwowe to 19 lub 26 września. Sporo będzie tu miała do powiedzenia UCI i jej decyzje związane z rozwojem epidemii w innych krajach. Złotoryja zostaje na trasie Bike Maratonu i chcemy tam wystartować 15 maja. Polanica – Zdrój czeka na swój maraton 29 maja. Piąta edycja BM 2021 to Srebrna Góra – czyli coś naprawdę nowego i specjalnego. 12 czerwca zaplanowane są tam Mistrzostwa Polski XCM PZKOL w ramach Bike Maratonu. 3 lipca Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie, a 17 lipca zapraszamy do Bielawy. Obiszów po rocznej przerwie czeka na was 1 sierpnia, a znakomicie przyjęte Kowary są następne – 14 sierpnia. 11 września sprawdzimy czy w Górach Izerskich jest już jesień – Świeradów – Zdrój, 9 października dojedziemy do edycji finałowej w Sobótce - kończą organizatorzy imprezy.

Jedenaście edycji Bike Maratonu 2021:
1# Miękinia - 17 kwietnia (termin rezerwowy 28 sierpnia)
2# Jelenia Góra - 2 maja (niedziela) - UCI MTB Marathon Series! (termin rezerwowy 19 lub 26 września)
3# Złotoryja - 15 maja
4# Polanica-Zdrój - 29 maja
5# Srebrna Góra - 12 czerwca - Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB
6# Szklarska Poręba - 3 lipca - Ultra Bike Maraton Szklarska Poręba!
7# Bielawa - 17 lipca
8# Obiszów - 1 sierpnia (niedziela)
9# Kowary - 14 sierpnia
10# Świeradów-Zdrój - 11 września
11# Sobótka - 9 października

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
427
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group