Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6040
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Biegali na medal

Środa, 14 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 14 lutego 2007, 18:12
Autor: Angelika Grzywacz
Kotlina Jeleniogórska: Biegali na medal
Fot. Archiwum klubu
W miniony weekend w Jakuszychach odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików i juniorów młodszych oraz zawody dolnośląskiej ligi narciarstwa biegowego.

Zawodnicy rywalizowali w stylu klasycznym oraz dowolnym. Mimo słonecznej pogody na Polanie Jakuszyckiej, narty założyło ponad 60 osób. Biegacze w pierwszym dniu zawodów mieli do pokonania od 2,5 do 6 km stylem klasycznym. Drugiego dnia natomiast zawodnicy mierzyli siły na dystansach 2,5 – 5 km stylem dowolnym. Na tegorocznych zawodach w swojej kategorii bezkonkurencyjny okazał się Paweł Bagiński z MKS Karkonosze Jelenia Góra, który osiągnął podwójne zwycięstwo. Dystans 5 km stylem dowolnym udało mu się pokonać w czasie 12 minut i 52,6 sekundy. Również podwójne zwycięstwa, tylko z nieco gorszym czasem, osiągnęli: Dominika Winiarz i Mariusz Dziadkowiec-Michoń z KS Śnieżka Karpacz, Norbert Motak (UKN Pod Stróżą Miszkowice), oraz Alicja Wróblewska (UKS Olimpijczyk Sosnówka). Wśród zwycięzców w swoich kategoriach wiekowych na pierwszych miejscach znaleźli się również: Małgorzata Bagińska (Olimpijczyk), Klaudia Gębczyńska (Olimpijczyk), Piotr Skowron (Karkonosze), Maksymilian Stec (Melafir Czarny Bór).
Na Polanę, wraz z zawodnikami, przybyli miłośnicy sportów narciarskich, którzy kibicowali swoim faworytom, a później sami włączyli się w wir śnieżnego szaleństwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group