Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 16750
Zalogowanych: 81
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Biegali na medal

Środa, 14 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 14 lutego 2007, 18:12
Autor: Angelika Grzywacz
Kotlina Jeleniogórska: Biegali na medal
Fot. Archiwum klubu
W miniony weekend w Jakuszychach odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików i juniorów młodszych oraz zawody dolnośląskiej ligi narciarstwa biegowego.

Zawodnicy rywalizowali w stylu klasycznym oraz dowolnym. Mimo słonecznej pogody na Polanie Jakuszyckiej, narty założyło ponad 60 osób. Biegacze w pierwszym dniu zawodów mieli do pokonania od 2,5 do 6 km stylem klasycznym. Drugiego dnia natomiast zawodnicy mierzyli siły na dystansach 2,5 – 5 km stylem dowolnym. Na tegorocznych zawodach w swojej kategorii bezkonkurencyjny okazał się Paweł Bagiński z MKS Karkonosze Jelenia Góra, który osiągnął podwójne zwycięstwo. Dystans 5 km stylem dowolnym udało mu się pokonać w czasie 12 minut i 52,6 sekundy. Również podwójne zwycięstwa, tylko z nieco gorszym czasem, osiągnęli: Dominika Winiarz i Mariusz Dziadkowiec-Michoń z KS Śnieżka Karpacz, Norbert Motak (UKN Pod Stróżą Miszkowice), oraz Alicja Wróblewska (UKS Olimpijczyk Sosnówka). Wśród zwycięzców w swoich kategoriach wiekowych na pierwszych miejscach znaleźli się również: Małgorzata Bagińska (Olimpijczyk), Klaudia Gębczyńska (Olimpijczyk), Piotr Skowron (Karkonosze), Maksymilian Stec (Melafir Czarny Bór).
Na Polanę, wraz z zawodnikami, przybyli miłośnicy sportów narciarskich, którzy kibicowali swoim faworytom, a później sami włączyli się w wir śnieżnego szaleństwa.

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
263
Pod domem/blokiem na parkingu
56%
W garażu
35%
W inny sposób
9%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
100 szokujących faktów o latach 90 w Polsce
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Bywał też w Jeleniej Górze i Karkonoszach
 
Aktualności
Awaria gazociągu. Ewakuowano 60 osób
 
112
Rozbite auta po mocnym „dzwonie”
 
Inwestycje
Kowary ruszają z budową domu komunalnego
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group