Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 7052
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bieda to nie powód wstydu

Czwartek, 27 maja 2010, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bieda to nie powód wstydu
Fot. Angela
W tym roku Polski Komitet Pomocy Społecznej przejął od miasta pomieszczenia na nowy magazyn na żywność dla najbardziej potrzebujących jeleniogórzan. W ostatnich dniach dowieziono do niego pierwszą dostawę, około 25 ton żywności, w tym mąki, cukru, kaszy, makaronów, mleka i mleka w proszku, płatków kukurydzianych i konserw. Żywność będzie rozdawana od 8 czerwca.

Przez ostatnie lata Polski Komitet Pomocy Społecznej miał o wiele mniejszy od obecnego magazyn przy ulicy Armii Krajowej. Dzięki przejętym pomieszczeniom znajdującym się przy budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy alei Jana Pawła II 7, będzie można przywieść i przechować o wiele więcej żywności. Łatwiejsze będzie też jej rozdanie najuboższym.

– W tym roku ubiegaliśmy się u prezydenta o jakieś nowe miejsca magazynowe, otrzymaliśmy decyzję o możliwości wykorzystania magazynu w budynku mieszczącym się przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Od stycznia prowadziliśmy odświeżenie tych pomieszczeń, a w miniony poniedziałek przywieziona została już pierwsza dostawa, około 25 ton żywności z nadwyżki z Unii Europejskiej – mówi Grzegorz Łabun, kierownik biura Zarządu Okręgowego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Żywność ma być wydawana przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej dla osób najbardziej potrzebujących. W pierwszej kolejności skorzystają z niej osoby zarejestrowane w MOPS-ie, ale będą się po nią mogły zgłosić także pozostali najubożsi.

Każdy pracownik ośrodka dostanie kartę pomocy żywnościowej, którą wypełni na każdą osobą potrzebująca, na tej podstawie osoby najuboższe będą się mogły do nas zgłosić i skorzystać z tej pomocy – mówi Grzegorz Łabun.

W zeszłym roku Polski Komitet Pomocy Społecznej wydał najbiedniejszym jeleniogórzanom około 90 ton żywności, a ilość i częstotliwość dostaw była uzależniona od znalezienia pieniędzy na transport, bądź transportu darmowego.

– W tym roku dzięki współpracy z urzędem miasta pozyskaliśmy pieniądze na transport i mamy nadzieję przywieść do Jeleniej Góry około 140 ton. Być może uda nam się pozyskać dodatkowe pieniądze na transport, wówczas tych dostaw byłoby więcej, bo jest taka potrzeba. Z roku na rok osób potrzebujących jest coraz więcej, niektóre osoby korzystają z pomocy systematycznie i regularnie, ale coraz więcej pojawia się osób, które korzystają z tego pierwszy raz. Osoby, które na prawdę potrzebują tej pomocy, u nas w mieście trochę się tego wstydzą i boją się przyjść po pomoc. To nie jest nic złego, że ktoś jest potrzebujący. Jesteśmy po to by tym osobom pomóc, dlatego zachęcamy do korzystania z tej żywności – mówi Grzegorz Łabun.

Informacje na temat terminów i godzin wydawania żywności zostaną wywieszone w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i będą przekazywane telefonicznie w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej. Kolejna dostawa żywności planowana jest w czerwcu, a pozostałe raz w miesiącu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group