Zalogowanych: 13

IV-liga piłkarska: Biało–niebiescy nadal niepokonani

Sobota, 20 sierpnia 2011, 18:58
Aktualizacja: 21:22
W 3. kolejce piłkarskiej IV–ligi Karkonosze Jelenia Góra pokonały AKS Strzegom 2:0.

Spotkanie pomiędzy Karkonoszami, a beniaminkiem ze Strzegomia miało dwa oblicza. W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę mieli goście, jednak nie potrafili jej udokumentować. W 10. minucie przed szansą stanął Buryło, ale jego strzał wybronił bramkarz gospodarzy. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie na połowie Karkonoszy, ale brakowało sytuacji strzeleckich. W 40. minucie na piękny strzał z dystansu zdecydował się Bielawski, ale przed utratą bramki uratowała nas poprzeczka.

Po zmianie stron sytuacja na boisku się wyrównała. Karkonosze grały z większym zaangażowaniem i widać było pomysł na grę. Bardzo dobre zmiany zrobił trener jeleniogórzan Artur Milewski. Wejście Krupy i Kowalskiego okazało się kluczowe dla losów spotkania. W 70. minucie piłka wpadła do siatki gości. Główka wybił strzał z rzutu wolnego wprost pod nogi Walczaka, który umieścił futbolówkę w bramce, ale sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną i gol nie został uznany. W 80. minucie okazję mieli goście, ale Winogrodzki popisał się efektowną paradą ratując swój zespół przed utratą gola. Dwie minuty później było 1:0 dla Karkonoszy. Do dośrodkowania w pole karne idealnie w tempo wszedł Jurkowski radując licznie zgromadzoną publiczność. Od tego momentu na boisku przeważali gospodarze. Efektem był gol autorstwa Łukasza Kowalskiego, który wykorzystał asystę Krupy. Do końcowego gwizdka biało-niebiescy mieli jeszcze dwie „setki”. Najpierw akcja Kowalskiego z kontry zakończyła się interwencją byłego golkipera Karkonoszy, a po rzucie rożnym sędzia po raz drugi tego dnia nie uznał gola dla miejscowych słusznie dopatrując się pozycji spalonej.

W ekipie gości wystąpili doskonale znani jeleniogórskim kibicom Daniele: Główka oraz Burszta, a także grający trener AKS-u Rafał Hubscher, którego z pewnością pamiętają starsi kibice Karkonoszy z lat 1995-1999.

Karkonosze Jelenia Góra – AKS Strzegom 2:0 (0:0)

Karkonosze: Winogrodzki – Bijan, Wawrzyniak, Jurkowski, Gęca, Walczak (70’ Kotarba), Gałuszka, Krakówka, Ziomek (64’ Micek), Murdza (46’ Krupa), Piaszczyk (55’ Kowalski)

AKS: Główka – Burszta, Hubscher, Serkies, Adham, Bęś, Lento, Kozioł (81’ Gandurski), Buryło, Konarski, Bielawski