Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 8503
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Biało–czerwone święto

Piątek, 3 maja 2019, 9:38
Aktualizacja: Niedziela, 5 maja 2019, 6:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Biało–czerwone święto
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (2.05) jeleniogórzanie obchodzili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na Placu Ratuszowym zorganizowano szereg pokazów i atrakcji, szczególnie dla najmłodszych.

Galeria BWA oraz MDK Muflon wspólnymi siłami zorganizowały gry i zabawy dla wszystkich, którzy pojawili się w centrum Jeleniej Góry, aby świętować dzień flagi. Wśród atrakcji były warsztaty cyrkowe z Teatrem Cichym, warsztaty malarskie z Bogumiła Twardowską-Rogacewicz, malowanie twarzy, pokazy tańca grup z Młodzieżowego Domu Kultury, zabawy sportowe z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportu (koszykówka uliczna, strzelnica laserowa), happening Oli Juszczyk, a także stoiska Karkonoskiego Parku Narodowego i Term Cieplickich. Każdy chętny mógł napisać lub narysować na kartce za co kocha Polskę.

Aktywny udział w imprezie wzięły przedszkolaki z Miejskich Przedszkoli Nr 10, 14 i 27.

To bardzo ważne święto. Jak będziemy szanować to, co u nas jest najważniejsze - będziemy otwarci na symbole i kulturę innych - mówiła Luiza Laskowska, dyrektor BWA.

W uroczystości wzięli też udział goście z Indii, którzy przybyli na kilka dni do naszego regionu na zaproszenie rotarian.

Twoja reakcja na artykuł?

11
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
19%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group