Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2073
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezśnieżna zima na starcie

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Niedziela, 6 grudnia 2009, 8:37
Aktualizacja: Sobota, 12 grudnia 2009, 23:05
Autor: Karolina
Fot. Karolina
W miniony piątek odbyła się konferencja prasowa, poświęcona wydarzeniom w sezonie zimowym 2009/2010. Spotkanie miało miejsce w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie. Kiedy całe miasto jest towarem, program imprez musi odpowiadać przede wszystkim oczekiwaniom turystów. Brakuje tylko jednego ważnego elementu – śniegu.

Konferencję poprowadził wiceprzewodniczący rady Zbigniew Kubiela oraz gość specjalny, dziennikarz Radiowej Trójki, Paweł Homa. Burmistrz Arkadiusz Wichniak przywitał uczestników i zaprezentował to, co w ostatnim czasie działo się w Szklarskiej Porębie. Mowa tu o Forum Miast Narciarskich, trwających inwestycjach oraz wyróżnieniach dla miasta, Informacji Turystycznej czy MOPS-u.

Przewodniczący rady miejskiej opowiedział o działaniach służących zwiększeniu atrakcyjności Szklarskiej Poręby. – Naszym towarem jest całe miasto – rozpoczął Grzegorz Sokoliński. Wszystkie inwestycje sportowe, remonty poszczególnych ulic czy nawet odbudowa kładek dla pieszych są nie tylko ukłonem w stronę mieszkańców gminy, ale także kolejnymi udogodnieniami dla przyjeżdżających tu turystów.

Następnie pan Jacek Jaśkowiak omówił przygotowania Szklarskiej Poręby i Jakuszyc do Pucharu Świata w Narciarstwie Klasycznym. – Ta impreza jest kontynuacją wieloletniej pracy prezesa Juliana Gozdowskiego – stwierdził doradca ds. organizacji Pucharu Świata. Jakuszyce są oficjalnym kandydatem do obsługi PŚ w sezonie zimowym 2011/2012. Burmistrz Szklarskiej Poręby rozmawiał z szefem Harrachova, gdzie jest duże zainteresowanie wspólną organizacją imprez sportowych. Polski Związek Narciarski podjął uchwałę określającą Jakuszyce jako oficjalne miejsce zawodów w narciarstwie biegowym.

Puchar Świata jest bezpośrednio powiązany z trwającymi i zaplanowanymi inwestycjami w gminie. Jakość tras na Polanie Jakuszyckiej jest bardzo dobra. Rośnie zainteresowanie narciarstwem biegowym. – Przez sześć miesięcy udało się uzyskać Szklarskiej Porębie tyle, co innym miastom przez kilka lat – podsumował J. Jaśkowiak.

Prezes Julian Gozdowski poruszył temat przygotowań do zbliżającego się Biegu Piastów. W zeszłym roku w imprezie uczestniczyło 1200 osób z zagranicy, pochodzących z 30 krajów. Stowarzyszenie otrzymało informację od organizatorów słynnego Balu Sportu, iż Bieg Piastów otrzymał nominację w kategorii najlepszej imprezy w Polsce. – Jest to także wasz sukces – zwrócił się do dziennikarzy J. Gozdowski. Wielu pracowników medialnych od lat identyfikuje się z tym wydarzeniem, a nawet uczestniczy w biegu.

Miasto wychodzi naprzeciw oczekiwaniom turystów i mieszkańców. Już 20 grudnia rusza nowy projekt „Salomon Nordic Sunday”. Jest to pierwszy w Polsce cykl zawodów w narciarstwie biegowym dla amatorów.Głównym organizatorem i pomysłodawcą jest "Stacja Jakuszyce". Firma Salomon ufundowała atrakcyjne nagrody, a Stowarzyszenie Biegu Piastów udostępniło swoje trasy.

Przewidziano 8 niedzielnych edycji w 30 różnych kategoriach (także rodzinnej), zakończonych klasyfikacją generalną. W ramach tego wydarzenia będzie można nauczyć się podstaw biegania na nartach oraz przygotowywania sprzętu. Założeniem projektu jest promocja zdrowego stylu życia i narciarstwa biegowego jako zimowej alternatywy dla aktywnych (kolarzy, biegaczy, piechurów).

Jednym z głównych zadań Referatu Promocji Miasta Szklarskiej Poręby jest działalność marketingowa i kampanie medialne. Grażyna Biederman przybliżyła dziennikarzom pracę swoich podwładnych. Zdaniem pani kierownik odpowiedni marketing eventowy kreuje pozytywny wizerunek miasta. Organizowane imprezy na terenie gminy znajdują dobry oddźwięk w mediach.

W tym roku mija 10. rocznica współpracy Szklarskiej Poręby z największym patronem medialnym, jakim jest Polskie Radio Trójka. – Projekt Zimowej Stolicy Radiowej Trójki będzie obecny i w tym sezonie” – potwierdził Paweł Homa. W połowie stycznia 2010 ruszy cykl imprez sportowo – rozrywkowych „Alle Zima” we współpracy z TVN i Allegro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

*piipi* 6-12-2009 10:04
..i *fajnie będzie mniej ..*bałwanów !
~ 7-12-2009 20:48
a to Sokolinski tam sie wcisnal????????????wazniaka udaje teraz gdzie indziej.....ksiazék juz nie sprzedaje? nikt nie chcial czytac? a Szklarska byla syfiasta i taka pozostanie.Nie wysilajcie sie.
~do tyldy z 20:48 7-12-2009 22:28
Szklarska jest taka sama syfiasta jak twoje piekne miasteczko w NRD.
~ 8-12-2009 7:37
O!!! O 20.48 odezwał się szczeniak z NRD. Pozdrów tatusia i mamusię. Czas walizki pakować i pensjonacik opuścić. :))))))))))))))))))))))))))))
~ 8-12-2009 12:02
Bardzo nieladne komentarze. Z obu stron.Ulzylo wam?
~do 12;02 8-12-2009 14:34
Kazdy moze wyrazic swoja opinie na temat naszej wladzy i naszego miasta , ty jestes tego zywym przykladem (bracie z NRD) pozdrowienia
~ 8-12-2009 15:58
...nie jestem "bratem z NRD"....pomyliles mnie z osoba z wczoraj, ktora pisala o 20:48?ja takie komentarze potepiam.
~rdzenniak 8-12-2009 22:29
Przepraszam cie nie bracie zza nysy i odry ale czasami czlowieka ponosi jak czyta komentarze takiego misia z 20;48 !!!!! pozdrowionka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group