Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6500
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezprawnie pomagają w remoncie kamienic

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 20 listopada 2007, 8:17
Aktualizacja: Środa, 21 listopada 2007, 7:16
Autor: TEJO
Fot. Agnieszka Gierus
Zrujnowane domy w centrum mogą popadać jeszcze w większą ruinę po orzeczeniu Regionalnej Izby Obrachunkowej. Nie spodobała się jej pomoc samorządów wspólnotom mieszkaniowym. Urzędnicy uznali, że takie wsparcie jest wbrew obowiązującym przepisom.

Donosi o tym wtorkowa Polska Gazeta Wrocławska. Na razie przykład dotyczy Wałbrzycha, ale może być wiążący dla wszystkich dolnośląskich miejscowości, w których straszą zrujnowane domy. Jelenia Góra jest w ich czołówce.

W Wałbrzychu dzięki programowi współdziałania miasta ze wspólnotami mieszkaniowymi udało się odnowić 65 kamienic. Więcej nie będzie, bo program został wstrzymany przez nadgorliwych urzędników z RIO. Podobna sprawa wynikła latem w Karpaczu, kiedy to „obrachunkowcy” nie zgodzili się na usunięcie ze starych domów resztek śmiertelnie trującego azbestu w kurorcie pod Śnieżką.

Okazuje się, że nie ma skutecznego przepisu, który pozwoliłby samorządom na wspieranie modernizacji i remontów zniszczonych domów, którymi zarządzają wspólnoty mieszkaniowe. Te same nie udźwigną kosztów takich działań. Kamienice będą się sypać jeszcze bardziej przez urzędniczy bałagan. Sprawą mają zająć się dolnośląscy parlamentarzyści.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group