Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 4522
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Bezpłatne szkolenie o organizacjach pozarządowych

Wtorek, 26 lipca 2011, 12:55
Aktualizacja: 12:56
Autor: Angela
Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych – "Tratwa", we współpracy z lokalnymi punktami sieci Eurodesk, organizuje bezpłatne szkolenia, które będą się odbywać od września do listopada br. m.in. w Kowarach, Wrocławiu, w Krośnicach, Stronie Śl. i Pieszycach. Dla najaktywniejszych przewidziano sześciomiesięczne zatrudnienie oraz wsparcie finansowe.

Program obejmuje 10 tematów, w tym: strukturę państwa i podstawowe informacje o organizacjach pozarządowych, formy działań obywatelskich, źródła finansowania organizacji pozarządowych, formułowanie krótkoterminowych celów i form działania na rzecz społeczności lokalnej, metodologię pisania projektu i pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych.

W tematyce zajęć są też formy prawne sektora społecznego – stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne, finanse i księgowość w organizacji pozarządowej, oraz formalności potrzebne do założenia organizacji w aspekcie odpowiedzialności formalno-prawnej oraz odpowiedzialności grupowej.

Najaktywniejsi uczestnicy mogą liczyć na sześciomiesięczne wspieranie zatrudnienie oraz wsparcie finansowe realizowanych projektów w wysokości 4500 zł.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.tratwa.org. Organizatorem szkoleń jest Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych - "Tratwa" z Wrocławia. Więcej informacji można znaleźć pod nr tel. 71 321 08 72 , faks: 71 321 08 71 oraz pisząc na adres e-mail: biuro@tratwa.org.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group