Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7761
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bezpłatne badania piersi – tylko do końca roku

Wtorek, 11 listopada 2008, 8:39
Aktualizacja: Środa, 12 listopada 2008, 14:25
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bezpłatne badania piersi – tylko do końca roku
Fot. Archiwum
Do końca roku jeleniogórzanki mogą wykonywać bezpłatne badania piersi mammografem w przychodni Ginekomed przy ulicy Kiepury 77. Podania pozwalają wykryć raka piersi. Jego wykrycie we wczesnym stadium daje możliwość 100 procentowego wyleczenia. Na badania są jeszcze wolne miejsca. Po zakończeniu akcji, za mammografię trzeba będzie zapłacić 80 złotych.

Bezpłatne badania mammografem prowadzone są już od dłuższego czasu i cieszą się ogromnym zainteresowaniem kobiet z całego Dolnego Śląska. Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa koszty badań dla kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia.

– Takie badanie może być wykonane kobietom w podanym wieku, które nie miały robionych tego typu badań w ciągu ostatnich 24 miesięcy – mówi Justyna Cekiera, kierownik recepcji Ginekomed w Jeleniej Górze.

W październiku do akcji włączyło się również miasto Jelenia Góra. Z budżetu finansowane są badania dla tych pań, które nie mieszczą się w przedziale wiekowym podanym przez fundusz zdrowia.
W związku z tym, że finansuje to urząd Miasta w Jeleniej Górze, z tych badań mogą jednak korzystać tylko jeleniogórzanki – mówi Justyna Cekiera.

Bezpłatne badania finansowane przez urząd miasta potrwają do połowy grudnia, a opłacane przez fundusz zdrowia do końca roku. Badania prowadzone są w Zespole Poradni dla Kobiet Ginekomed Dorota Dobek przy ulicy Kiepury 77 w Jeleniej Górze. Rejestracja odbywa się telefonicznie pod numerem telefonu 075 75 42 949.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group