Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6627
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezpieczniej nie tylko między blokami

Piątek, 29 lutego 2008, 9:38
Aktualizacja: 10:12
Autor: carioca
Jelenia Góra: Bezpieczniej nie tylko między blokami
Fot. TEJO
Mieszkańcy największego osiedla w Jeleniej Górze mogą zwracać się do dzielnicowych, którzy dyżurują w siedzibie dawnego komisariatu przy ulicy Kiepury. Czterech policjantów ma czuwać nad tym, aby jeleniogórzanom za Bobrem żyło się spokojniej.

Z bezpieczeństwem na co dzień bywa różnie, bo anonimowość w molochach z betonu to gratka dla przestępców, którzy grasują na osiedlu. Ostatnio dwie kobiety ukradły z mieszkania starszej lokatorki 40 tysięcy złotych. Oszukały ją podając się za pracownice wodociągów. Nie do rzadkości należą też bójki, zwłaszcza w okolicy lokali gastronomicznych, które na Zabobrzu nie cieszą się dobrą opinią.

Aby utrudnić życie ludziom żyjącym na bakier z prawem, osiedle aktywnie patrolują czterej dzielnicowi. Funkcjonariusze pracują w terenie i zawsze służą pomocą zabobrzanom. Dyżurują w II Rewirze Dzielnicowych, który mieści się przy ulicy Kiepury 32. – Rozstrzygną spory między sąsiadami, przeprowadzą także zajęcia edukacyjne w szkołach poświęcone przeciwdziałaniu patologiom, będą także interweniować w przypadku przemocy w rodzinie – poinformowała policja.

Mieszkańcy poszkodowani w wyniku przestępstw ich świadkowie nie powinni się wahać przed zawiadomieniem policji dzwoniąc na alarmowy numer telefonu 997 lub 112 (dla telefonów komórkowych).

W zasięgu pracy rewiru są także gminy Janowice Wielkie i Jeżów Sudecki. Przydzielono im po jednym dzielnicowym. Samorządowcy wygospodarowali dla nich lokale, a policjantowi w Jeżowie – aby ułatwić mu pracę – zakupiono laptopa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group