Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5881
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpieczniej nie tylko między blokami

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 29 lutego 2008, 9:38
Aktualizacja: 10:12
Autor: carioca
Fot. TEJO
Mieszkańcy największego osiedla w Jeleniej Górze mogą zwracać się do dzielnicowych, którzy dyżurują w siedzibie dawnego komisariatu przy ulicy Kiepury. Czterech policjantów ma czuwać nad tym, aby jeleniogórzanom za Bobrem żyło się spokojniej.

Z bezpieczeństwem na co dzień bywa różnie, bo anonimowość w molochach z betonu to gratka dla przestępców, którzy grasują na osiedlu. Ostatnio dwie kobiety ukradły z mieszkania starszej lokatorki 40 tysięcy złotych. Oszukały ją podając się za pracownice wodociągów. Nie do rzadkości należą też bójki, zwłaszcza w okolicy lokali gastronomicznych, które na Zabobrzu nie cieszą się dobrą opinią.

Aby utrudnić życie ludziom żyjącym na bakier z prawem, osiedle aktywnie patrolują czterej dzielnicowi. Funkcjonariusze pracują w terenie i zawsze służą pomocą zabobrzanom. Dyżurują w II Rewirze Dzielnicowych, który mieści się przy ulicy Kiepury 32. – Rozstrzygną spory między sąsiadami, przeprowadzą także zajęcia edukacyjne w szkołach poświęcone przeciwdziałaniu patologiom, będą także interweniować w przypadku przemocy w rodzinie – poinformowała policja.

Mieszkańcy poszkodowani w wyniku przestępstw ich świadkowie nie powinni się wahać przed zawiadomieniem policji dzwoniąc na alarmowy numer telefonu 997 lub 112 (dla telefonów komórkowych).

W zasięgu pracy rewiru są także gminy Janowice Wielkie i Jeżów Sudecki. Przydzielono im po jednym dzielnicowym. Samorządowcy wygospodarowali dla nich lokale, a policjantowi w Jeżowie – aby ułatwić mu pracę – zakupiono laptopa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 29-02-2008 9:51
<i>dziękujemy </i>
~LJ 29-02-2008 10:27
Jeszcze partę lat temu funkcjonował normalny komisariat z większą ilością policjantów, wychodziły patrole piesze zmotoryzowane a teraz czterech dzielnicowych zawalonych różnymi papierami ma spowodować zwiększenie bezpieczeństwa. Jeżeli będą aktywnie patrolować osiedle to nie będą w siedzibie czyli co fikcja. A nie można zrobić normalnie, komendę dzielnicową z wszystkimi jej działami bo przecież teraz i tak trzeba zgłaszac fakty przestępstw na ul.A.Krajowej
~do LJ 29-02-2008 10:58
W pełni popieram pańskie stanowisko. Jest może coś więcej niż było, jednak to nie to. Przynajmiej należy tu utworzyć taki komisariat policji jakie znajdują się w małych miejscowościach. Dzielnicowy to tylko pomocnik i łącznik pomiędzy działającym komisariatem czy posterunkiem a mieszkańcem osiedla, rewiru czy jakiejś dzielnicy. Chociaż nie jestem fachowcem w dziedzinie działania policji, sądzę jednak że zlikwidowanie komisariatu na Zabobrzu to był wielki błąd, kogoś kurczowo trzymającego się stołka i potrzebującego jakiś zmian, sukcesów czy też wyników, którymi by błysnął u swoich przełożonych.
~lisek 29-02-2008 11:42
Zapraszam patrole w okolice Kiepury 7. Grasują tam od pewnego czasu wandale samochodowi. Pourywane lusterka i poprzecinane opony w samochodach mieszkańców bloku - to rzecz nagminna.
~xxx 29-02-2008 13:41
a to zdjęcie to co?? pan Kwaśnick je robił
~T... 29-02-2008 14:52
Bardzo mi sie ten pomysł podoba.
~Maruda 29-02-2008 15:21
Opisany stan potwierdza powszechna wręcz teze o zbędnosci Strazy Miejskiej, która tylko bierze pieniądze na pozorowanie pełnienia służby zwiazanej z bezpieczeństwem ludzi. Pieniądze wydawane na tych obiboków przekazać Policji na służbę patrolową - chociaz na przykładzie Cieplic (graficiarze) mogą i tu wystapić watpliwosci. Przecież nasze miasto jest zapaćkane ohydnymi smarowidłami półgłówków i idiotów, którzy jak to wskazuje na to ich działalność winni powrócić do żłobków.
~Do Maruda 29-02-2008 15:53
Ojej a ten znowu o Straży Miejskiej ! Artykuł jest o Policji, a sciślej o dzielnicowych , a nie o Straży Miejskiej. Ale tak już jest że przy każdej okazji odezwie się jakiś kierowca co miał blokade i teraz Marudzi !!
~Dzielnicowy 29-02-2008 17:50
Tak to już jest, że likwidacja komisariatu nie przyczyniła sie do zwiększenia bezpieczeństwa, choć taka była motywacja. Obecnie aby jeszcze bardziej je zwiększyć otwiera sie punkt dla dzielnicowego, aby przejął on większość zgłoszeń i tym samym odciążył robiący bokami komisariat. Obecnie gdy ktoś z Zabobrza zadzwoni na policję to będzie odsyłany do dzielnicowego. Tak więc w komisariacie ilość zgłoszeń spadnie, a że dzielniocowy wszystkiego i tak nie załatwi to inna bajka.
~fan komury z kowar 29-02-2008 20:06
ile tysiecy liczy zabobrze i niema ani jednego posterunku to kpina cala struktura urzednicza wjeleniej gorze to kpina i najnormalniej robienie sobie jaj z zjej mieszkancow na nic niema kasy ale na promocje chorych pomyslow to i owszem to tak jak by glodnemu dac szczypte kawioru za 50 zloty zamiast obiadu pozdrawiam
~Rozczarowany 29-02-2008 22:09
Jestem za tym ,aby wszystkie dzielnice miały swoje komisariaty.Pamiętam czasy ,że tak było i wystarczyło po 3 funkcjonariusz ,a na prawdę było na ulicach bezpieczniej.Taki policjant ma mniejszy obszar i dokładnie wie co na nim się dzieje,szybciej może reagować.
KochaS835 1-03-2008 7:30
Czterech dzielnicowych na Osiedle Zabobrze oraz po jednym na gminę Janowice Wielkie oraz Jeżów Sudecki to zupełnie za mało. Tam potrzeba komisariatu, a nie II Rewiru Dzielnicowych...
ortanol 1-03-2008 11:02
Gdzie wy teraz macie jakiekolwiek komisariaty w małych miejscowościach. Chyba, że Kowary, Szklarska i Karpacz to właśnie małe miejscowości? Bo w innych nie ma żadnych jednostek policji. Są tylko pozostawione pokoje w których nikt nie przebywa praktycznie nigdy, a jak już jest to przez chwilę.Właśnie w tych małych miejscowościach powinny być prężnie działające jednostki policji.Ludzie z tych miejscowości nie zgłaszają większości przestępstw bo dojechać jest ciężko i szkoda im czasu. Kolejny medialny pomysł policji liczący na zwiększenie tzw. pozytywnego społecznego wizerunku policji. Nic a nic nie będzie lepiej w praktyce pod kątem polepszenia bezpieczeństwa. Nic nie dały plakaty z wizerunkami dzielnicowych, miejsca strachu i inne infantylne pomysły szefów. O likwidacji jednostek policji między innymi na Zabobrzu też warto by wspomnieć. Między innymi likwidowano je po to aby etatowo zwiększyć służby patrolowe w Jelonce. Wystarczy przejechać przez Jelonkę wieczorem, nie widzi się policji. Nie wiem może kolejny raz da się wmówić społeczeństwu, że będzie lepiej?
~do ortanola 1-03-2008 16:07
Tak Karpacz, Kowary, Szklarska Poręba, Cieplice/dzielnica/ to małe miejscowości i pod względem ilości mieszkańców dużo mniejsze od Zabobrza.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group