Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 7074
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Bezpieczne Wakacje"– zajęć ciąg dalszy

Niedziela, 4 sierpnia 2019, 12:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 7:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: "Bezpieczne Wakacje"– zajęć ciąg dalszy
Fot. Straż Miejska
Za nami kolejne spotkania w ramach "Bezpiecznych wakacji". Zobaczcie jak działają służby, aby edukować młodych jeleniogórzan.

Na placu zabaw przy Osiedlowym Domu Kultury Zabobrze przy ul. Komedy Trzcińskiego odbyła się impreza integracyjna w ramach akcji pn. "Bezpieczne wakacje 2019". Akcja była przygotowana dla wszystkich dzieci z osiedla Zabobrze oraz dla jednostek oświatowych, prowadzących zorganizowane zajęcia wakacyjne.

Prócz przybyłych dzieci w imprezie uczestniczyło Przedszkole Miejskie "Kubuś Puchatek" oraz Niepubliczne Przedszkole "Promyczek". Na placu zabaw dzieci czekało bardzo dużo atrakcji, Straż Miejska przygotowała konkurs plastyczny, pisanie kaligrafią, miasteczko ruchu drogowego, Straż Pożarna prowadziła zajęcia z zakresu umiejętności gaszenia pożaru poprzez zbijanie pachołków wodą z węża strażackiego, Policja zaprezentowała samochód operacyjny oraz prowadziła konkurs plastyczny nt. "Moje Bezpieczne Wakacje", Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji "Wodnik" zaprezentowało system komputerowy samojezdnej kamery do wykrywania zanieczyszczeń i zatorów w kanałach ściekowych, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego prowadził zajęcia z układania mega puzzli, pracownicy z Leroy Merlin uczyły dzieci rozsadzać kwiatki, które dzieci otrzymywały w prezencie. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na realizację tych działań oraz firmy wspierające - relacjonuje Grzegorz Rybarczyk z jeleniogórskiej Straży Miejskiej.

W ramach bezpiecznych wakacji patrol Straży Miejskiej i Policji przeprowadził kontrolę zbiorników wodnych pod względem kąpieli. Zbiorniki przy ulicy Głowackiego i Hoffmana nie są zbiornikami, w których można się kąpać.

W okresie wakacyjnym pracownicy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze spotykają się z uczestnikami zorganizowanych zajęć półkolonijnych w jednostkach kultury na terenie Jeleniej Góry. Tym razem spotkania odbyły się w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu przy ul. Sudeckiej oraz w Domu Kultury Przystań Twórcza przy ulicy Cieplickiej. Na spotkaniach omawiane były zagadnienia dotyczące bezpiecznych zachowań w okresie wakacyjnym, będąc na terenie ośrodka półkolonijnego czy też wyjeżdżając na wypoczynek wakacyjny w góry, nad morze, jeziora - kontynuuje G. Rybarczyk.

Straż Miejska ponownie spotkała się w Aeroklubie Jeleniogórskim z uczestnikami zorganizowanego wypoczynku wakacyjnego, tym razem na Górze Szybowcowej. Dla wszystkich uczestników spotkania zostały przygotowane atrakcje w postaci miasteczka ruchu rokardowego, układanie mega puzzli, pisanie kaligrafią, zapoznanie się z pracą strażaków oraz zbijanie pachołków z węża strażackiego. Dla wszystkich przygotowano nagrody w postaci gadżetów odblaskowych.

Odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji pn. "Bezpieczne wakacje 2019". Tym razem strażnicy miejscy spotkali się z uczestnikami zorganizowanych zajęć wakacyjnych i przedszkoli na Placu Piastowskim. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Zaczarowany Parasol oraz dzieci, które przyszły ze swoich domów. Na wszystkich czekały atrakcje animacyjne. Było przygotowane miasteczko rokardowe, konkurs plastyczny pn. "Moje bezpieczne wakacje", konkurs pisania kaligrafią, układanie mega puzzli, zbijanie pachołków z węża strażackiego pod ciśnieniem wody.

Zapraszamy na kolejne spotkanie które się odbędzie 06.08.2019 r. na Placu Ratuszowym - dodał strażnik.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group