Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 3296
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Bezpieczne Nasze Dziecko" - 19.10.2005

Środa, 19 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 12:37
Autor: Danuta
W dniach od 26.09.2005r. do 30.09.2005r. na terenie miasta Jeleniej Góry została zorganizowana IV edycja największego konkursu bezpieczeństwa pod hasłem "Bezpieczne Nasze Dziecko".

Jak wzorem lat ubiegłych Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze organizowała szereg przedsięwzięć zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta Jelenia Góra i powiatu jeleniogórskiego.

   Skonkretyzowały się one w formie działań edukacyjnych prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, pracowników Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze, Monaru, Stacji Pogotowia Ratunkowego, studentów Kolegium Karkonoskiego, wolontariuszy oraz pracowników i wychowawców wielu placówek oświatowych.

   Zajęcia pod kątem konkursu prowadzone były w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Tematyka zajęć dotyczyła bezpiecznego zachowania się w domu i poza nim.

     Szczególny nacisk kładziono na bezpieczeństwo na drodze i jej otoczeniu. Uczestnicy spotkań zdobyli umiejętności rozpoznawania i przewidywania wszelkich zagrożeń. Starano się wypracowywać u dzieci sposoby unikania oraz w przypadku zaistnienia zagrożenia właściwego pokonania niebezpieczeństwa.

     Po przeprowadzeniu wymienionych działań edukacyjnych, sprawdzano nabytą przez dzieci wiedzę w podejmowanym konkursie pod wspólnym hasłem "Bezpieczne Nasze Dziecko".

   W ubiegłym roku, w III edycji konkursu uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych miast jeleniogórskich, gdzie w sumie w akcji uczestniczyło ok. 9.000 osób, z czego 780 uczniów zakwalifikowało się do finałów.

     Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze czynnie bierze udział w tym przedsięwzięciu. Do prawidłowego przeprowadzenia konkursu, zgodnie z decyzją Pana Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze mł.insp. Zbigniewa Ciosmaka delegowani są funkcjonariusze Sekcji Prewencji oraz Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

  Rangę konkursu podnosi udział Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze mł.insp. Zbigniewa Ciosmaka. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż pomimo tak wielu ważnych i pilnych terminowo zajęć zawsze, ale to zawsze znajduje czas, aby wziąć udział w uroczystych otwarciach i zaprosić dzieci biorące udział w konkursie do sportowej rywalizacji. To właśnie powoduje, że Nasz Komendant, w oczach całej społeczności jest wielkim autorytetem. Potwierdzeniem tego są liczne publikacje na łamach prasy i portalach internetowych oraz emisje telewizyjne lokalnej stacji "DAMI".

    Wspaniała postawa Komendanta powoduje, że funkcjonariusze Policji garnizonu jeleniogórskiego dążą do tego, aby budując zaufanie do Policji być coraz lepszym, doskonalszym, co z pewnością pogłębi pozytywny wizerunek Policjanta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group