Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6265
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpieczne dane osobowe?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 26 marca 2012, 15:19
Autor: jelonkatv
jelonkatv
Fot. jelonkatv
Czy nasze dane osobowe są dobrze zabezpieczone, a może sami narażamy się na ich udostępnienie szerszej grupie osób? Bywa, że nawet pracodawcy sprawdzają profil np. na Facebooku potencjalnego pracownika, by się dowiedzieć jakiego jest wyznania lub jakiej orientacji seksualnej, co może zaważyć nad decyzją o przyjęciu do pracy.

Często przy zawieraniu umów, klientom podsuwa się pod nos ankietę, bez informacji, że takiej ankiety wypełniać nie muszą. W taki sposób zbiera się informacje o osobach, aby później inne firmy mogły np. męczyć je telefonami proponując niby-atrakcyjne oferty. Czy jeleniogórzanie dbają o bezpieczeństwo danych osobowych, aby nie były wykorzystane w nieodpowiednim celu? Logując się na różnych portalach społecznościowych, zwracamy uwagę na zdjęcia i informacje, jakie zamieszczamy, czy może czujemy się bezpieczni w sieci? Co mieszkańcy Jeleniej Góry sądzą na temat ochrony danych osobowych i jak to wygląda w praktyce dowiecie się w programie „Głos Ulicy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~thx1138 27-03-2012 17:18
jęczcie dalej że was odzierają z prywatności jednocześnie informując na ryj-zbuku o wszystkim co robicie
sliwek 27-03-2012 19:53
Pani Rzecznik dobrze powiedziała, My sami decydujemy o swoich danych osobowych... pamiętajmy o tym, bo konsekwencje są nieodwracalne (CZARNY SCENARIUSZ ... TO ŻYCIE W DOMU ,, BRATA ALBERTA" , w najlepszym wypadku . W najgorszym to KRATKI za co , za nic, bo przekazałem ,, Komuś" swoje dane.........) PAMIĘTAJMY o tym jak 10 przykazań... Pozdrawiam.......
~bu bu 28-03-2012 7:53
O bezpieczeństwie danych mówicie??? Śmiech na sali. Byle stażysta w Skarbówce czy też innej budżetowej instytucji ma dostęp do bazy z dochodami każdego mieszkańca. Nie wierzycie ??????? Sprawdźcie.
~ja 28-03-2012 13:14
A czy to, że do szkół podstawowych wkraczają osoby oferujące naukę języka, czy np. szybkiego czytania i wymuszają na uczniach podanie numeru telefonu i nazwiska rodziców, to jest legalne?
~do 13:14 28-03-2012 22:24
jak dziecko chodzi do szkoły - to chyba rozumne (?) wiec dlaczego paple! nie rozmawiasz z dzieckiem?!? a nauczyciele do cholery co robia w tych szkołach?! kto pozwala na buszowanie po szkołach takim szemranym cwaniaczkom?! podaj w jakiej szkole to sie dzieje?
~jelgór 31-03-2012 17:01
temat nie jest kontrowersyjny, więc program trochę się dłuży, ale redaktor agata wzbogaciła formułę głosu ulicy o wypowiedź specjalisty, tylko wypowiedzi za długie, za długie, za długie... zabrakło mi pytań w rodzaju, czy sprawdzałeś w internecie, jak wygląda towja była dziewczyna i gdzie mieszka, a potem dopiero mogło polecieć to, co wszyscy abstrakcyjnie mówią o udostępnianiu danych, ze nie wolno dawać, ze sami nie dają itp. redaktor agata mimo to coraz badziej dociekliwa i drąży temat, to bardzo dobrze! czekam na następny odcinek szarego mikrofonu...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group