Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5834
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezpieczna (z policją) droga do szkoły

Wiadomości: Region
Sobota, 2 września 2017, 6:38
Autor: 112
Fot. Archiwum
Od poniedziałku , tj. od 4 września do końca tygodnia jeleniogórscy policjanci będą czuwać pod szkołami nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w ramach akcji „ Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjanci pomagać będą najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego w przejściu przez jezdnię oraz przypominać kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych. Patrole pojawią się przy szkołach tuż przed pierwszym dzwonkiem, aby pomóc najmłodszym przejść przez jezdnię. Ponadto policjanci informować będą, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze.
Patrole policyjne będą w obrębie miejsc zagrożonych, zwłaszcza w okresie nasilenia ruchu dzieci i młodzieży. Policjanci będą prowadzić działania dyscyplinujące wobec pozostałych uczestników ruchu drogowego w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą prowadzić systematyczne kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci do i ze szkoły. Sprawdzą też stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa podczas drogi.

Już od pierwszych dni nauki w ramach tej akcji policjanci spotkają się z dziećmi i młodzieżą, aby przeprowadzić pogadanki dot. różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Spotkania te odbywać się będą nie tylko z dziećmi, ale również z ich rodzicami i będą kontynuowane przez cały wrzesień. Działania te będą w szczególności ukierunkowane na dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole. Podczas spotkań z dziećmi policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowanie środków bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Przede wszystkim chodzi tu o konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza w rejonach szkół i przedszkoli.

Przypomną rodzicom i dzieciom zakres podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego. Wskażą na niebezpieczeństwa, na jakie dziecko może być narażone w drodze do i ze szkoły.
Ponadto poinformują o aspektach prawnych związanych z posiadaniem, dystrybucją i produkcją środków odurzających, a także wskażą na konsekwencje zdrowotne związane z zażywaniem narkotyków i innych niebezpiecznych substancji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~mmb 2-09-2017 10:20
Przejście dla pieszych na ulicy Kilińskiego koło ulicy Górnej, naprzeciw Dami....masakra kompletna, zarośnięte, auta z Osiedla Robotniczego pędzą...a jeszcze reklama sklepu rowerowego zasłania wszystko...proszę poprawić bezpieczeństwo na tym przejsciu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group