Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 3614
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mała Kamienica: Bezpański witacz

Poniedziałek, 12 października 2020, 9:03
Autor: WAC
Mała Kamienica: Bezpański witacz
Fot. Czytelnik
Kogo wita ten zarośnięty witacz znajdujący się na jednej z dróg dojazdowych do Małej Kamienicy? – pyta w mailu do naszej redakcji pan Andrzej (dane do wiadomości redakcji).
Publikowaliście państwo zdjęcia podniszczonego witacza znajdującego się w gminie Podgórzyn – mówi nasz Czytelnik. - Tymczasem moim zdaniem prawdziwym hitem jest zasłonięty krzakami witacz przy wjeździe do Małej Kamienicy. Dziwi mnie brak reakcji ze strony sołtysa Małej Kamienicy, urzędników i radnych Starej Kamienicy, którzy zapewne przemieszczają się tą drogą. Przecież ten witacz został postawiony ze środków publicznych.

Jak informuje Adam Spolnik z Urzędu Gminy w Starej Kamienicy - witacz nie jest własnością samorządu. Obiekt został postawiony przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Nowa i Mała Kamienica. Witacz powstał w ramach realizacji projektu dofinansowanego z programu "Odnowa wsi dolnośląskiej". Jak przekonuje A. Spolnik - Gmina nie będąc właścicielem witacza nie może ponosić kosztów jego utrzymania. Podobnego zdania jest sołtys Małej Kamienicy Grzegorz Piwoński.

Przez lata gdy byłem radnym gminy Stara Kamienica, a moja żona sołtysem to dbaliśmy o minie służące mieszkańcom, w tym o ten witacz – mówi Grzegorz Gubicz ze Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Nowa i Mała Kamienica. Obecnie nasze stowarzyszenie nie ma na to środków. Dlatego uważam, że zadanie to powinni realizować obecni sołtys wsi oraz radna - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

2
5%
Cieszy
23
62%
Hahaha
9
24%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1155
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group